КримSOS: переслідування кримчан за українську музику можуть вважатися злочином проти людяності
Фото: krymsos.com
росія та її посадовці можуть бути притягнуті до відповідальності у щонайменше двох міжнародних інстанціях за переслідування через українську музику в окупованому Криму. Про це повідомив аналітик КримSOS Євгеній Ярошенко.
– За 8,5 років окупації в Криму склалася систематична практика переслідування за українську символіку, атрибути та інші прояви проукраїнських поглядів. У цьому контексті переслідування кримчан за українську музику можуть підпадати під злочин проти людяності. За це причетні особи можуть бути притягнуті до відповідальності у Міжнародному кримінальному суді, – розповів Євгеній Ярошенко.
Переслідування за українську пісню, що грала на кримськотатарському весіллі у Бахчисарайському районі, є порушенням права на повагу до приватного і сімейного життя. Крім того це порушує право на свободу вираження поглядів.
– Європейський суд з прав людини може притягнути до відповідальності росію як державу за порушення права на свободу вираження поглядів та права на повагу до приватного і сімейного життя, – додав Євгеній Ярошенко.
10 вересня у Бахчисарайському районі тимчасово окупованого Криму відбулося кримськотатарське весілля, на якому діджей Ахтем Гемеджи увімкнув пісню «Червона калина». Вже 13 вересня так званий «Бахчисарайський районний суд» оштрафував та заарештував шістьох осіб включно з діджеєм, власником ресторана та родичами наречених.
Людей обвинувачують у порушені окупаційного законодавства за двома статтями: про нібито дискредитацію російської армії та громадську демонстрацію забороненої в рф символіки чи атрибутів. Такою визнали пісню «Червона калина», яку свого часу співали січові стрільці та бійці УПА.