Меню

Кримський інженерно-педагогічний університет відзначив свій 20-річний ювілей

21 Червня 2013
Кримський інженерно-педагогічний університет відзначив свій 20-річний ювілей

У Сімферополі низкою урочистих заходів, які відбулися на різних майданчиках міста, відзначили 20-річчя Кримського інженерно-педагогічного університету.

21 червня 2013 року в Кримському академічному українському музичному театрі було також проведено урочисті збори колективу, в ході яких відбулися нагородження викладачів КІПУ та святковий концерт.

Зі знаменною датою професорсько-викладацький склад, випускників та студентів Кримського інженерно-педагогічного університету від імені Меджлісу привітав перший заступник Голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

«20 років в історії – це не такий вже і великий період, але якщо говорити про кримськотатарську історію в цілому, то за цей період у житті нашого народу відбулася величезна кількість подій, – зазначив у своїй промові Рефат Чубаров. – Інші народи можуть не пройти і за 150 років те, через що пройшов наш народ за ці роки. За 25 років наш народ повернувся на свою Батьківщину. Згадайте ті роки, повні площі людей, наметові містечка. Звідти початок всіх наших звершень. Завдяки єдності і підтримки народу, ми втілили в життя багато наших починань. Ми не повинні забувати тих, хто боровся за наше повернення. Є нація – є майбутнє, є нація – існує університет. Головне наше завдання – це зберегти наш народ і нашу єдність».

Рефат Чубаров подякував усім, хто вніс свою лепту у збереження кримськотатарського народу, створення Кримського інженерно-педагогічного університету, і висловив надію, що попереду ще багато досягнень і перемог. «Мені дуже хотілося б, щоб разом зі знанням, які отримують молоді люди у КІПУ, виховувався патріотизм і національна самосвідомість», – підкреслив Чубаров.

Зі сцени також були зачитані привітання, спрямовані з нагоди ювілею на адресу ВУЗу від Президента України Віктора Януковича, керівників міністерств і відомств України, і Криму, а також друзів КІПУ з ближнього і далекого зарубіжжя.

«Дозвольте мені, як голові ради ректорів ВНЗ Криму привітати вас з великим святом – першим знаковим ювілеєм і побажати удачі в подальшій роботі, – сказав ректор ТНУ ім. Вернадського Микола Багров. – 20 років для ВНЗ – це дуже мало, але вам, незважаючи на цей короткий термін, вдалося зробити багато чого. Ви, по-суті, створили університет з власним обличчям і зайняли гідну нішу серед Вузів Криму. Радіючи цим результатами, я хочу з гіркотою відзначити, що для їх досягнення вам довелося подолати дуже тернистий шлях».

Віктор Плакіда, зачитавши привітання від Президента України, від себе додав, що університет являє собою приклад уміння жити в дружбі. «Це приклад іншим соціумам, як у Криму вдалося організувати тримовну систему освіти, яка зближує нас і робить дружними людей різних національностей», – сказав Плакіда.

На сцені також прозвучали вітальні послання і слова привітання народного депутата України Бориса Дейча, заступника Голови Верховної Ради АРК Григорія Йоффе, Міністра освіти, науки, молоді та спорту АРК Наталії Гончарової та багатьох інших.

У рамках урочистого нагородження членам колективу професорсько-викладацького складу були присвоєні почесні грамоти від імені Президента України, почесне звання АРК, а також почесна грамота Ради міністрів Криму з врученням нагрудного знака.

Після офіційної частини увазі глядачів була представлена концертна програма, в якій була виконана перша симфонія кримськотатарською мовою. Її виконували музиканти кримськотатарського академічного музично-драматичного театру, українського академічного театру, спільно з хором Кримського інженерно-педагогічного університету. Своїми виступами порадували глядачів ансамбль скрипалів «Сельсебіль» та ансамбль «Учан-Су».

На завершення концерту було вручено премію Фонду «Джан-Юректен» в 10 000 грн кращому студенту. Її отримала студентка 4 курсу факультету кримськотатарської і турецької філології Діана Алімова.

Після чого на центральній площі Сімферополя відбувся великий концерт, підготовлений студентами і випускниками КІПУ, а також представниками інших ВНЗ.