Меню

Кримських татар силоміць доставляють до пунктів мобілізації у Криму – Кримська ідея

23 Вересня 2022
Кримських татар силоміць доставляють до пунктів мобілізації у Криму – Кримська ідея

В окупованому Криму в місцях компактного проживання кримських татар російські силовики забирають жителів і доставляють до пунктів мобілізаційного збору, щоб потім включити до складу армії рф. Про це повідомили у громадянській ініціативі «Кримська ідея».

За оцінками правозахисників, кількість насильно мобілізованих із місць компактного проживання кримських татар уже наближається або навіть перевищила тисячу людей.

Зазначається, що операція розпочалася напередодні 22 вересня о 6-й ранку і відбувається переважно у місцях проживання кримських татар – 6 і 7 мікрорайони Бахчисараю, село Строгонівка під Сімферополем, села Добровської долини, масив Сари-Су, Саки, Азовське, Кіровське, Зуя.

У громадянській ініціативі заявили, що у рейдах беруть участь поліцейські, а на в’їздах до населених пунктів було розгорнуто пости ДПС Криму з росгвардійцями.

– У деякі домоволодіння проникали обманним шляхом – кричали, що потрібна допомога, а коли люди відчиняли – вручали повістку. Також фіксуються випадки мобілізації з місця роботи – у Зуї повістки отримали кілька чоловіків-учителів, у Бахчисараї – медичні працівники. Також зафіксовано велику кількість випадків, коли слідом за врученням повістки людину примусово саджали в автобус і потім доставляли на територію військкомату, – йдеться у повідомленні.

У «Кримській ідеї» наголосили, що призов жителів окупованих територій до армії країни-окупанта є воєнним злочином і вказує, що «в черговий раз основною жертвою злочину стає корінний народ Криму».

– Сфокусованість на мобілізації кримських татар може бути однією з форм геноциду корінного народу, – заявили представники ініціативи.