Меню

Кримськотатарська молодь вшанувала пам’ять жертв Геноциду 1944 року на вершині гори Чатирдаг

12 Травня 2013
Кримськотатарська молодь вшанувала пам’ять жертв Геноциду 1944 року на вершині гори Чатирдаг

11 травня 2013 року в Криму пройшла акція-реквієм «Чатирдаг – 2013», приурочена до 69-х роковин Депортації кримськотатарського народу. Близько тисячі людей зібралися на Ангарському перевалі, біля підніжжя гори Чатирдаг’, щоб підкорити вершину в 1527 метрів.

Як зазначили організатори акції, дата 11 травня вибрана невипадково – 69 років тому, 11 травня 1944 року голова Державного комітету оборони СРСР Йосип Сталін підписав постанову про депортацію кримських татар.

Цього року в акції взяли участь представники різних кримськотатарських молодіжних організацій: Кримськотатарський молодіжний центр, «Бізім Кирим» («Наш Крим»), «Емель» («Прагнення»), «К’ардашлик’» («Братство»), «Яшлар шураси» («Рада молоді»), «Яшлар седаси» («Голос молоді»), а також викладачі, студенти та школярі з різних районів Криму. Наймолодшому учаснику сходження на Чатирдаг було 3 роки, а найстаршому – 90 років.

Побажати успіхів у сходженні на Чатирдаг приїхали Президент Світового конгресу кримських татар, перший заступник Голови Меджлісу Рефат Чубаров, заступник Муфтія мусульман Криму Айдер Ісмаїлов і віце-прем’єр Кримської федерації національної боротьби Куреш Сейдамет Яг’яев.

Звичайно, більшість із учасників сходження були представниками молоді, але також до акції приєдналися і люди старшого покоління. Вони своєю волею і бажанням піднятися на вершину допомагали молоді.

Піднявшись на самий верх Чатирдагу, на висоті 1527 метрів над рівнем моря, учасники акції провели траурний молебень по душах загиблих у Депортації і в роки вимушеного проживання на чужині, а потім учасники виконали національний гімн кримськотатарського народу «Ант еткенмен» («Я поклявся»).