Меню

Кримські татари: Пошук миру та справедливості

08 Червня 2011
Кримські татари: Пошук миру та справедливості

Брюссель, 6 червня 2011 – через 20 років після розпаду СРСР Крим (Україна) продовжує стикатися з наслідками сталінських злочинів. Більше 200 тисяч кримських татар були вислані з України в Середню Азію за наказом радянського диктатора Йосипа Сталіна майже 70 років тому. Сьогодні кримські татари все ще далекі від відновлення своїх прав на своїй історичній батьківщині в повному обсязі. Така соціальна несправедливість, однак, не перешкодила Президенту Україну назвати Крим «зразком і лідером у реформуванні місцевого самоуправління».

Сьогоднішня нестабільна політична ситуація в Україні погіршує становище кримських татар, позбавляючи їх демократичних прав. Сьогодні, коли суперечливі повідомлення ЗМІ розкривають нові способи дискримінації за національною ознакою, особливо важливо підняти питання порушення прав кримських татар.

На додаток до цього, в Європейському Парламенті в Брюсселі 28 червня 2011 з 9.00 до 11.30 Леонідас Донскіс, депутат Європейського парламенту у співпраці з Організацією непредставлених народів і націй (UNPO) проведе круглий стіл на тему «Кримські татари: Пошук миру і справедливості».

Круглий стіл покладе початок конструктивного багатостороннього діалогу щодо проблем кримських татар, за участю європейської влади, міжнародних організацій, вчених, громадянського суспільства, неурядових організацій та ЗМІ. Крім того, він послужить базою для майбутнього Міжнародного форуму щодо проблем кримських татар, закликом до дії для того, щоб перервати послідовність сталінських злочинів у сучасному світі.

Експерти детально розкажуть про становище кримських татар, про природу радянських депортацій і труднощі, з якими сьогодні стикаються депортовані громадяни у пошуках визнання. Потім дискусія зосередить увагу на шляхах ліквідації наслідків безправ’я минулих років та визначення шляхів для дій. Планується приділити особливу увагу нинішнього залучення ЄС в регіоні та відповідальності за дотримання прав людини.

Додаткова інформація розміщена за адресою: http://www.unpo.org/article/12728