Меню

Голова Меджлісу Мустафа Джемілєв зустрівся з Надзвичайним і Повноважним послом Франції в Україні Жаком Фором

11 Червня 2011
Голова Меджлісу Мустафа Джемілєв зустрівся з Надзвичайним і Повноважним послом Франції в Україні Жаком Фором

11 червня 2011 пройшла зустріч керівництва Меджлісу кримськотатарського народу з Надзвичайним і Повноважним послом Франції в Україні Жаком Фором, який перебуває в ці дні в Криму з приватним візитом.

У зустрічі взяли участь Президент Світового конгресу кримських татар, перший заступник Голови Меджлісу Рефат Чубаров, керівник відділу зовнішніх зв’язків Меджлісу Алі Хамзін та Голова Бахчисарайської райдержадміністрації Ільмі Умєров.

Учасники зустрічі обговорили ряд питань, що стосуються сучасного стану кримськотатарського народу, особливостей його облаштування і форм діалогу з органами державної влади та управління України та Автономної Республіки Крим.

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв запросив пана Жака Фора відвідати урочисте відкриття Центру кримськотатарського музею «La Richesse», заплановане найближчим часом в історичній столиці Криму – Бахчисараї. Як розповів Мустафа Джемілєв, близько півтори тисячі експонатів створюваного музею, багато з яких є справжніми раритетами, зібрані кримським татарином Гулівером Алтином, який проживає у Франції.

Посол Франції в Україні пан Жак Фор розділив думку своїх співрозмовників про необхідність розширення культурних зв’язків між Кримом і Францією, в тому числі і через активізацію діяльності громадських організацій Франції та України.

Учасники зустрічі також обговорили питання, пов’язані з підготовкою і проведенням Міжнародного форуму щодо відновлення прав кримськотатарського народу на своїй Батьківщині, забезпечення його безпеки і гарантій розвитку в Україні.