Меню

Голова Меджлісу Мустафа Джемілєв висловив щирі співчуття у зв’язку зі смертю Геннадія Удовенка

14 Лютого 2013
Голова Меджлісу Мустафа Джемілєв висловив щирі співчуття у зв’язку зі смертю Геннадія Удовенка

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв від імені Меджлісу кримськотатарського народу і від себе особисто висловив щирі співчуття рідним і близьким патріота України, всього українського народу у зв’язку з тяжкою втратою – смертю Геннадія Удовенка.

12 лютого 2013 року на 82-му році життя помер Геннадій Удовенко – відомий український політичний діяч, кар’єрний дипломат, міністр закордонних справ України (1994-1998), президент 52-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН (1997-1998), голова Народного Руху України (1999 – 2003), народний депутат України III-V скликань.

Геннадій Удовенко був одним із яскравих представників покоління, яке сформувалося в роки Української РСР, але всі свої професійні знання і досвід віддав становленню незалежної Української держави, послідовно і самовіддано боровся за встановлення в Україні принципів демократії, прав людини і прав народів.

Геннадій Удовенко в якості народного депутата України та голови Постійного комітету Верховної Ради України з прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин відстоював і права кримськотатарського народу, щиро радів поверненню кримських татар на свою Батьківщину.

Геннадій Удовенко був послідовним прихильником єдності національно-демократичних сил України і тісної взаємодії з кримськотатарським національним рухом як фактора, що сприяє демократизації українського суспільства і усуненню наслідків злочинів, скоєних тоталітарним комуністичним режимом проти українського і кримськотатарського народів.

При цьому, Геннадій Удовенко незмінно підкреслював, що відновлення прав кримськотатарського народу – корінного народу Криму – є обов’язковою умовою демократичного розвитку України та його інтеграції в європейське співтовариство.

Геннадій Удовенко залишиться в пам’яті вдячних кримських татар і всіх громадян України!