Меню

Голова Меджлісу Мустафа Джемілєв провів зустріч з міністром закордонних справ Королівства Швеції Карлом Більдтом

17 Вересня 2011
Голова Меджлісу Мустафа Джемілєв провів зустріч з міністром закордонних справ Королівства Швеції Карлом Більдтом

У зустрічі, що відбулася 17 вересня 2011 року в Сімферополі, взяли також участь Надзвичайний і Повноважний посол Королівства Швеції в Україні Стефан Гуллгрен та Президент Світового конгресу кримських татар, перший заступник Голови Меджлісу Рефат Чубаров.

Вітаючи Голову Меджлісу кримськотатарського народу Мустафу Джемілєва, Глава зовнішньополітичного відомства Швеції Карл Більдт підкреслив, що плануючи свою участь в роботі 8-го форуму Ялтинської європейської стратегії, доручив своїм помічникам організувати зустріч з керівництвом Меджлісу з метою «ознайомлення з останніми подіями, що відбуваються в житті кримськотатарського народу і Криму в цілому ».

Голова Меджлісу Мустафа Джемілєв надав високому гостю оцінку суспільно-політичним подіям в Криму та Україні в контексті вирішення кримськотатарської проблеми, детально зупинившись, на прохання міністра Швеції, на підсумках виборів до місцевих рад Криму в жовтні 2010 року та особливості взаємин Меджлісу кримськотатарського народу з центральною і кримської владою.

Обговорюючи особливості українського виборчого законодавства, міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт звернув особливу увагу на відсутність спеціальних правових механізмів, що забезпечують гарантоване представництво кримських татар в парламенті країни та місцевих органах представницької влади.

На думку пана Карла Більдта, «Київ повинен чути голос кримських татар», відповідно, в Україні слід було б переглянути систему змішаних виборів, яка насправді обмежує можливості і шанси обрання в органи влади представників національних меншин.

Мустафа Джемілєв і Карл Більдт обговорили також хід підготовки до Міжнародного форуму з питання відновлення прав кримськотатарського народу на своїй Батьківщині, забезпечення його безпеки і гарантій розвитку в Україні. При цьому, посол Королівства Швеції в Україні Стефан Гуллгрен, що брав участь в бесіді, підтвердив свій намір брати участь 5 жовтня 2011 року в зустрічі керівництва Меджлісу кримськотатарського народу з главами дипломатичних місій та представництв міжнародних організацій, акредитованих в Україні, в ході якої основна увага буде приділена обговоренню концепції майбутнього Міжнародного форуму.