Меню

Голова Меджлісу Мустафа Джемілєв прокоментував результати рейтингу журналу Кореспондент «ТОП-100 найбільш впливових людей України»

03 Вересня 2011
Голова Меджлісу Мустафа Джемілєв прокоментував результати рейтингу журналу Кореспондент «ТОП-100 найбільш впливових людей України»

Голова Меджлісу Мустафа Джемілєв прокоментував результати рейтингу журналу Кореспондент «ТОП-100 найбільш впливових людей України». Як відомо, за версією журналу тільки два кримчанина цього року увійшли до рейтингу: Голова Верховної Ради Автономної Республіки Крим Володимир Константинов зайняв 68-е місце та Голова Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат Мустафа Джемільов зайняв 79-е місце.

«До подібних рейтингів я особисто ставлюся дещо скептично, тому що не маю уявлення за якими саме критеріями оцінюється впливовість. Себе особисто я не вважаю таким», – сказав Голова Меджлісу. «Я не думаю, що мені притаманні будь-які лідерські якості, але так склалося, що я очолив національний рух і завдяки консолідованості кримськотатарського народу, який рахується зі своїм представницьким органом Меджлісом, багато питань і проблеми ми маємо можливість вирішувати безконфліктно».

Крім того, Джемілєв нагадав, що багатьом відомо, що кримськотатарському національному рухові дають високу оцінку далеко за межами Криму. Як приклад М. Джемілєв навів епізод зі своїх закордонних візитів. «Під час мого виступу в американському університеті ім. Джорджа Вашингтона, один з присутніх експертів сказав, що на території колишнього СРСР була велика кількість національних рухів, але поступово вони розкололися і перейшли в стадію конфронтації між собою. Але кримськотатарський рух не розколовся, а більш того, посилив свої позиції і принципи, багато в чому завдяки своїй чіткій демократичній позиції і своєчасному скликанню національного з’їзду та обранню представницького органу», – процитував М. Джемілєв слова американського експерта.

На думку М. Джемілєва подібні рейтинги це не його особиста заслуга, а просто в свій час кримські татари провели демократичні вибори, створили свій демократичний орган, який обирається безпосередньо самим народом і постаралися, щоб ці вибори проходили чесно і прозоро.