Меню

Глава Меджлісу Мустафа Джемілєв зустрівся з сенатором Верхньої палати Чеського парламенту Яроміром ШТЕТІНА

29 Квітня 2013
Глава Меджлісу Мустафа Джемілєв зустрівся з сенатором Верхньої палати Чеського парламенту Яроміром ШТЕТІНА

25 квітня 2013 року Голова Меджлісу кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв відвідав Сенат Парламенту Чехії та зустрівся з сенатором Яроміром Штетіна, в минуломувідомим чеським журналістом і правозахисником. Сенатор Яромір Штетіна у період своєї активної професійної діяльності побував практично у всіх «гарячих точках» пострадянського простору.

Крім того, сенатор є членом парламентського комітету з міжнародних питань, оборони і безпеки, а також входить до складу комітету з підтримки демократії у світі.

На зустрічі взяли участь керівник відділу зовнішніх зв’язків Меджлісу Алі Хамзін, глава Земляцтва кримських татар у Києві Аслан Омер Киримли і делегат Курултаю кримськотатарського народу Рустем Умеров, а також радник Посольства Чехії в Україні з політичних питань Любош Веселу.

У ході зустрічі відбувся обмін думками про політичну ситуацію в Україні і сучасне становище кримськотатарського народу в Криму, а також в цілому в Україні, яке було охарактеризовано загалом як дискримінаційне.

За словами глави Меджлісу М. Джемілєва, останні події в Криму, коли місцева влада під керівництвом глави уряду Криму А. Могильова робить спроби локалізувати діяльність Меджлісу кримськотатарського народу і внести розкол у середовище кримських татар, можна охарактеризувати як небезпечні і провокаційні. «Все це викликає обгрунтовану тривогу за долю кримськотатарського народу в Україні і майбутнє проведення Міжнародного форуму з питань відновлення прав кримськотатарського народу на своїй Батьківщині, забезпечення його безпеки і гарантій розвитку в Україні», – зазначив глава Меджлісу.

Сенатор Яромір Штетіна, у минулому відомий своєю правозахисною діяльністю на Кавказі, особливо під час чеченських воєн, висловив крайнє здивування про сучасне важке становище кримських татар в Україні, яка, як відомо, прагне себе позиціонувати демократичною європейською країною.

Чеський політик також підтримав ідею створення Кримської платформи в Польщі, яка може виступити інформаційним майданчиком з доведення до міжнародної демократичної громадськості об’єктивної інформації осучаснити розвиток кримськотатарського народу.

Наприкінці бесіди Мустафа Джемілєв запросив сенатора Яроміра Штетіна відвідати Крим у зручний для нього час.