Меню

Глава Меджлісу Мустафа Джемілєв зустрівся з губернатором міста Ескішехір Кадиром Кочдеміром

25 Лютого 2013
Глава Меджлісу Мустафа Джемілєв зустрівся з губернатором міста Ескішехір Кадиром Кочдеміром

25 лютого 2013 року глава Меджлісу кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв та його перший заступник Рефат Чубаров прийняли в офісі Меджлісу делегацію турецького міста Ескішехір на чолі з губернатором міста Ескішехір Кадиром Кочдеміром.

Делегація перебуває в Криму з робочим візитом. До складу делегації увійшли глава Кримськотатарського товариства культури та взаємодопомоги Ескішехіра Месут Ор, депутат турецької партії «Справедливість і розвиток» Улькер Джан, депутат «Народно-республіканської партії» Казім Курт, депутат «Партії національного руху» Рухсар Демірель, колишній ректор Ескішехірського Університету Османгази ( ESOGÜ), член ради директорів агентства культури тюркського світу Фазил Текін, а також член ради Товариства культури та взаємодопомоги кримських татар в м. Ескішехірі Окан Гекдемір.

«Туреччина відіграє особливу роль в житті кримськотатарського народу і ми цінуємо позицію Республіки Туреччина в питаннях повернення і облаштування нашого народу», – підкреслив в ході бесіди глава Меджлісу Мустафа Джемілєв.

Мустафа Джемілєв також розповів гостям про національну систему самоврядування кримських татар, про прийняте «Положення про вибори делегатів Курултаю кримськотатарського народу», відповідно до якого делегати Курултаю кримськотатарського народу будуть обиратися на основі загального, рівного, прямого виборчого права шляхом таємного голосування.

Крім того, глава Меджлісу торкнувся і суспільно-політичних подій, що відбуваються в житті кримськотатарського народу, зазначивши, що в останній період спостерігається активний процес виключення кримських татар з республіканських органів влади.

Говорячи про ініціативу Меджлісу провести в Україні Міжнародний форум з питання відновлення прав кримськотатарського народу на своїй Батьківщині, забезпечення його безпеки і гарантій розвитку в Україні, керівники Меджлісу зазначили, що тільки об’єднаними зусиллями міжнародного співтовариства можливо відновити справедливість по відношенню до кримськотатарського народу, який став жертвою тоталітарного комуністичного режиму.

У свою чергу губернатор міста Ескішехір Кадир Кочдемір повідомив главі Меджлісу Мустафі Джемілєву, що в березні цього року в Ескішехірі пройде Міжнародний фестиваль народів тюркського світу. Представники тюркських націй і народів представлять на даному фестивалі свою культуру і традиції. «Кримськотатарська спадщина займе особливе місце на цьому фестивалі і ми будемо раді бачити почесними гостями своїх братів кримських татар в Ескішехірі», – сказав губернатор міста Ескішехір.

На завершення бесіди, глава Меджлісу подарував членам турецької делегації хрестоматію кримськотатарською мовою «Надбання нації», до якої увійшли майже 400 художньо-публіцистичних статей, опублікованих в газеті «Міллєт» («Нація») в 1917-1920 рр.. Автором хрестоматії є викладач кримськотатарської і турецької літератури Кримського інженерно-педагогічного університету, доцент Таїр Керімов. Книга «Надбання нації» була видана за підтримки Центрального офісу Товариства культури та взаємодопомоги кримських татар у Туреччині. Технічну підтримку виданню надало інформаційне агентство QHA.

Нагадаємо, в Ескішехірі проживає численна кримськотатарська громада (понад 60 тисяч чоловік).