Меню

Глава Меджлісу Мустафа Джемілєв зустрівся з Головою Сейму Литви Відасом Гедвіласом

26 Червня 2013
Глава Меджлісу Мустафа Джемілєв зустрівся з Головою Сейму Литви Відасом Гедвіласом

26 червня 2013 року у Вільнюсі відбулася зустріч Голови Меджлісу кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва з Головою Сейму Литовської Республіки Відасом Гедвіласом.

Зустріч в парламенті відбулася в рамках робочого візиту делегації Меджлісу кримськотатарського народу до Литви.

У зустрічі також взяли участь перший заступник Голови Меджлісу Рефат Чубаров, керівник відділу зовнішніх зв’язків Меджлісу Алі Хамзін, делегат Курултаю кримськотатарського народу, глава Земляцтва кримських татар у Києві Аслан Омер Киримли, а також радник Голови Сейму з питань зовнішньої політики Мантвідас Бекяшюс і Голова Ради громад литовських татар, представник Меджлісу в Литві Адас Якубаускас.

Голова Меджлісу Мустафа Джемілєв інформував Голову Сейму Литви Відаса Гедвіласа про сучасне становище кримськотатарського народу і про підготовку Міжнародного форуму з питання відновлення прав кримськотатарського народу на своїй Батьківщині, забезпечення його безпеки і гарантій розвитку в Україні.

«Майбутнє головування Литви в Раді Європейського Союзу, а також очікуване в листопаді 2013 року в Вільнюсі підписання угоди про Асоціацію ЄС-Україна, дозволяють нам сподіватися на особливу увагу Європейського Союзу до питань відновлення прав кримськотатарського народу», – зауважив Мустафа Джемілєв, озвучивши при цьому ряд конкретних пропозицій, реалізація яких могла б здійснюватися за сприяння Литви.

Голова Сейму Литви Відас Гедвілас зазначив, що Литва і литовський народ щирі у побажаннях успіхів Україні в підписанні в листопаді 2013 року Угоди про Асоціацію з ЄС. «Ми робимо все від нас залежне, щоб цей процес завершився успішно. І тут, звичайно, дуже важливо, наскільки комфортно в Україні представникам національних спільнот. У цьому зв’язку, ми сприймаємо проблеми кримських татар як такі, що можуть більш успішно вирішуватися з поглибленням процесу інтеграції України до ЄС. Відповідно, нам разом слід знайти форми реалізації озвучених вами пропозицій до Литви як члена ЄС» – зауважив Відас Гедвілас.

Мустафа Джемілєв і Вілдас Гедвілас обговорили також питання участі представників Литви у ряді заходів, присвячених кримськотатарській проблемі, що були проведені інститутами і посадовими особами ЄС в 2013 році.