Меню

Глава Меджлісу Мустафа Джемілєв взяв участь у відкритті фотовиставки «Новий дім – Україна», присвяченої Міжнародному дню біженця

21 Червня 2013
Глава Меджлісу Мустафа Джемілєв взяв участь у відкритті фотовиставки «Новий дім – Україна», присвяченої Міжнародному дню біженця

Глава Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат України Мустафа Джемілєв взяв участь у відкритті фотовиставки «Новий дім – Україна», присвяченої Міжнародному дню біженця та організованою комітетом з прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин спільно з Агентством ООН у справах біженців.

Відкриття виставки, присвяченої успішним історіям інтеграції біженців в Україні, відбулося 20 червня 2013 року в Києві.

Примітно, що частина експозиції присвячена Фрітьофу Нансену – норвезькому діячеві і дипломату, Нобелівському лауреату і першому Верховному комісару у справах біженців Ліги Націй. Як відомо, народний депутат України, голова Меджлісу Мустафа Джемілєв є єдиним представником в Україні, який отримав премію Нансена від Управління Головного комісаріату ООН у справах біженців в 1998 році за видатні зусилля і «прихильність права повернення кримських татар» на батьківщину.

Виступаючи на відкритті фотовиставки, голова Комітету ВРУ з прав людини і міжнаціональних відносин Валерій Пацкан заявив, що Комітет докладе максимум зусиль для підготовки законопроектів щодо врегулювання правового статусу біженців.

«Перед нами, як законодавцями, стоїть багато завдань щодо врегулювання правового статусу біженців. Тому найближчим часом наш комітет спільно з Управлінням Верховного Комісара ООН розробить відповідні законодавчі акти і ми представимо їх на розгляд Верховної Ради», – заявив В.Пацкан.

У відкритті фотовиставки також взяли участь Регіональний представник Управління Верховного комісара ООН у Білорусі, Молдові та Україні Олдріх Андрисек, Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Норвегії в Україні Йон Ельведал Фредріксен та заступник голови Представництва ЄС в Україні Марія Юркова, голова Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин Валерій Пацкан.