Меню

Глава Меджлісу Мустафа Джемілєв наполягає на необхідності пролонгації Бішкекської угоди ще на 10 років

11 Квітня 2013
Глава Меджлісу Мустафа Джемілєв наполягає на необхідності пролонгації Бішкекської угоди ще на 10 років

11 квітня 2013 року у Верховній Раді Криму пройшло виїзне засідання Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин.

Ініціатором даного засідання виступив голова підкомітету з питань етнополітики, прав корінних народів і національних меншин, Голова Меджлісу кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв.

В ході свого виступу голова Меджлісу М.Джемілєв звернув увагу учасників засідання, що в травні поточного року закінчується термін пролонгації «Угоди з питань, пов’язаних з відновленням прав депортованих осіб, національних меншин і народів» (Бішкекська Угода). Як відомо, за ініціативою України 9 жовтня 1992 року в Бішкеку цей документ був підписаний країнами СНД.

«Це дуже прогресивний документ і виконання всіх 12-ти статей Бішкекської Угоди значно полегшило б процес репатріації депортованих. Але, на жаль, деякі країни, що підписали цю угоду, у тому числі Росія, його не ратифікували, інші, хоча й ратифікували, не зовсім дотримуються вимог цієї угоди, – зауважив народний депутат України М.Джемілєв. – У 2003 році Верховна Рада України пролонгувала цю угоду ще на 10 років. Оскільки процес репатріації ще далеко не закінчився, а термін пролонгації закінчується в травні цього року, то необхідно Верховній Раді України терміново пролонгувати її ще на наступні 10 років».