Меню

ФСБ катувала затриманого в Джанкойському районі Енвера Кроша

12 Серпня 2022
ФСБ катувала затриманого в Джанкойському районі Енвера Кроша

Фото: Кримська солідарність

Співробітники ФСБ Росії побили та катували затриманого 11 серпня в Джанкойському районі Криму кримськотатарського активіста Енвера Кроша. Про це повідомляє Кримська солідарність з посиланням на адвоката Еміля Курбедінова.

За словами захисника, тортури сталися в машині дорогою з Джанкоя до Сімферополя. У Кроша залишилися сліди побоїв, Курбедінов вимагає порушити кримінальну справу.

Адвокат розповів, що після обшуку в селі Ближньогородському Енвера Кроша посадили в газель і повезли в управління російської ФСБ у Сімферополі. Окрім водія в авто було 6 озброєних людей у масках. Дорогою один із них показав телефон Енвера Кроша і запропонував йому ввести пароль. Мобільний при цьому був вилучений та опечатаний співробітниками ФСБ РФ ще вранці – під час слідчих дій, звернув увагу юрист.

Адвокат Курбедінов заявив, що російські силовики запропонували Крошу «розпаролити» телефон, але отримавши відмову, заявили: «Не хочеш по-хорошому – буде по-поганому».

За інформацією захисника, Крошу замкнули наручники за спиною, поклали на живіт, почали заламувати руки вгору і кидати чоловіка об підлогу. Далі, розповів адвокат, Крошу накинули ремінь на голову, а руками закрили рот і ніс, поки той не почав задихатися. Знущання супроводжувалися вимогою дати пароль від телефону, оскільки насильницьке прикладання пальців до пристрою не дало результату. Крім того, йому завдавали ударів по тілу, ставали на ноги. Після цього Кроша посадили назад на сидіння і систематично били долонями по голові, знову пропонуючи ввести код на смартфоні.

«Коли я прибув до ФСБ, то побачив у нього синці на руках, різані рани, подряпини. Побачив гематому і ґулю з лівого боку в області скроні...», – описав стан підзахисного Курбедінов, зазначивши, що все це зафіксовано в протоколі допиту і буде передано до військового слідчого комітету із заявою про злочин.

Російські силовики публічно не коментують звинувачення у тортурах.

Вранці 11 серпня в Джанкої та Джанкойському районі Криму відбулися масові обшуки у кримськотатарських активістів, адвокатів не допустили на слідчі дії, вони повідомили про точкове відключення їм мобільного зв’язку. Шістьох чоловіків – Вілена Темер’янова, Енвера Кроша, Сеїтяя Аббозова, Мурата Мустафаєва, Едема Бекірова та Ріната Алієва силовики затримали за звинуваченням в участі в організації Хізб ут-Тахрір, забороненій у Росії.

У 2018 році російські силовики вже проводили обшук у будинку кримськотатарського активіста Енвера Кроша. Тоді він відбув 10 діб адміністративного арешту за пропаганду екстремістських організацій.