Меню

Експерт ЮНЕСКО відвідав пам’ятки культурної спадщини в містах Старий Крим та Євпаторія.

08 Червня 2011
Експерт ЮНЕСКО відвідав пам’ятки культурної спадщини в містах Старий Крим та Євпаторія.

7 червня 2011 експерт ЮНЕСКО професор Берндт фон Дросте, в рамках проведеної ним роботи з вивчення пам’яток культурної і природної спадщини в Криму, відвідав Старий Крим і Євпаторію.

У Старому Криму він оглянув частини стін мечеті Бейбарса, що збереглися, однієї з самих древніх мечетей Криму, спорудженої в 1287-1288 роках, територію і приміщення мечеті Узбека (споруджена в 1314 році) з прилеглими до неї руїнами медресе а також руїни Куршун-Джамі (Свинцовій мечеті), будівництво якої віднесено до XIV століття.

В Євпаторії, куди професор Бернд фон Дросте прибув у другій половині цього ж дня, він оглянув мечеть Джума-Джамі (Хан-Джамі), караїмські кенассе, Текіє дервішів і Одун-Базар к’апи.

Крім того, для професора Бернда фон Дросте була організована коротка оглядова екскурсія по старій частині міста Євпаторії, де розташовані пам’ятники архітектури – культові споруди різних віросповідань.

У робочій поїздці професора Бернда фон Дросте супроводжували Президент Світового конгресу кримських татар, депутат Верховної Ради Криму Рефат Чубаров, керівник відділу зовнішніх зв’язків Меджлісу кримськотатарського народу Алі Хамзін, асистент професора, кандидат архітектури Рікардо Шмідт і викладач кафедри історії Кримського інженерно-педагогічного університету (КІПУ) , археолог Еміль Сейдалієв.