Меню

Джемілєв про мобілізацію у Криму: Позбавляються здатної на опір частини народу

28 Вересня 2022
Джемілєв про мобілізацію у Криму: Позбавляються здатної на опір частини народу

У Криму окупанти мобілізують усіх, попри вік та стан здоров’я. Найбільше намагаються вручити повістки кримським татарам. Про це розповів в ефірі телемарафону лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв, відео опубліковане на ютуб-каналі ТСН. За словами Джемілєва, це прихована форма етнічних чисток.

– Це, так би мовити, група населення, яка найбільше налаштована проти росії. Виходять з того, що, мабуть, це прихована форма етнічних чисток – позбавляються здатної на опір частини народу, – заявив Джемілєв.

Як зазначив лідер кримських татар, за різними даними, в окупованому Криму за мобілізацією окупанти набрали менш як десять тисяч людей, як анонсував окупаційний “глава” Криму Сергій Аксьонов.

– За деякими даними, сім з половиною тисяч, за іншими – п’ять, і є ще цифра – дві з половиною тисячі. Зараз вони сказали, що нібито мобілізація завершилася, але люди в це не вірять. Тому що на дорогах стоять машини, патрулі, зупиняють людей та взявши документи, одразу ж виписують повістки у військові комісаріати, – розповів Джемілєв.

За його словами, людей у ​​Криму переважно можна розділити на кілька категорій. Це ті, хто мав кошти, була можливість виїхати, – вони через Казахстан, через Грузію залишають півострів. Інші ховаються у самому Криму по різних місцях. Але є ще одна категорія, яка каже, що за жодних обставин не залишать Крим, навіть маючи кошти.

Лідер кримських татар нагадав землякам, щоб за жодних обставин не йшли на фронт у складі російської армії. А якщо цього не вдасться уникнути, здаватися в полон Збройним силам України. Хоча визнає, що зробити це непросто.