Меню

Дружині заарештованого Руслана Асанова відмовили у побаченні з чоловіком у СІЗО

11 Вересня 2023
Дружині заарештованого Руслана Асанова відмовили у побаченні з чоловіком у СІЗО

Дружина активіста з Бахчисарая Руслана Асанова, заарештованого 24 серпня, отримала відмову на прохання подати їй короткострокове побачення з чоловіком у другому СІЗО Сімферополя. Про це Зера Мустафаєва повідомила «Кримську солідарність», передають Крим.Реалії. 

Родичі отримали відповідь від старшого слідчого з особливо важливих справ слідчого відділу управління ФСБ Росії Віталія Власова. У листі чоловіку Руслана Асанова повідомляють, що «клопотання про надання дозволу на побачення розглянуто та винесено постанову про повну відмову».

Зазначається, що після обшуку в Бахчисарайському районі Криму чоловіка взяли під варту на два місяці, але в СІЗО-2 у Сімферополі його доставили з флюсом – гнійним стоматологічним захворюванням, що швидко прогресує. Зера Мустафаєва мала намір передати йому в ізолятор ліки.

«Я принесла антибіотики, які знеболюють, але з усіх ліків у мене взяли тільки «Німесіл». Медпрацівниця сказала, що у них в аптеці все є», – розповіла Зера Мустафаєва.

24 серпня в Бахчисараї та Бахчисарайському районі Криму російські силовики провели обшуки в будинках Руслана Асанова, Сейдамета Мустафаєва, Ремзі Німетулаєва, Абдулмеджита Сейтумерова, Аметхана Умерова та Ельдара Якубова, після чого вони були доставлені в будівлю ФСБ РФ у Сімферополі. 25 серпня російський суд відправив затриманих на два місяці в СІЗО.

Того ж дня кримські татари зібралися біля підконтрольного РФ Київського райсуду Сімферополя, щоб підтримати затриманих. Російські силовики затримали тих, хто прийшов, у результаті понад 20 з них призначили адміністративні арешти – від 1 до 7 діб.