Меню

Довга дорога додому: реалії сьогодення та перспективи майбутнього кримськотатарського народу в Україні

05 Жовтня 2011
Довга дорога додому: реалії сьогодення та перспективи майбутнього кримськотатарського народу в Україні

5 жовтня 2011 року в київському готелі «HYATT» відбулася зустріч керівництва Меджлісу кримськотатарського народу з главами дипломатичних місій і міжнародних організацій, акредитованих в Україні.

«Головною метою зустрічі вищого представницько-виконавчого органу кримськотатарського народу – Меджлісу – з дипломатичним корпусом є обмін практичним досвідом в питаннях повернення, облаштування і відновлення на своїй історичній батьківщині прав кримськотатарського народу, який зазнав тотальної депортації 18 травня 1944 року і десятиліть насильницького утримання в місцях вигнання», – відзначило керівництво Меджлісу.

Учасникам зустрічі було запропоновано ознайомитися з актуальними питаннями, що стосуються сучасного стану кримськотатарського народу в Україні. Також особливе місце в програмі зустрічі було приділено обговоренню питання підготовки Міжнародного форуму з питань відновлення прав кримськотатарського народу на своїй Батьківщині, забезпечення його безпеки і гарантій розвитку в Україні.

У числі основних доповідачів зустрічі виступили Голова Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат України Мустафа ДЖЕМІЛЄВ      і   Президент Світового Конгресу кримських татар, депутат Верховної Ради Автономної Республіки Крим Рефат ЧУБАРОВ.

Продовженням програми була передбачена дискусія учасників зустрічі у форматі «Питання-відповідь».

До участі в зустрічі також були запрошені представники Організації з Безпеки та Співробітництва в Європі, Адміністрації Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України та Міністерства закордонних справ України.

Організація зустрічі здійснена за сприяння Благодійної організації «Фонд розвитку Криму».