Меню

Депортація кримських татар має бути визнана геноцидом на міжнародному рівні – Барієв

22 Травня 2023
Депортація кримських татар має бути визнана геноцидом на міжнародному рівні – Барієв

Депортація кримських татар 1944 року радянським режимом не отримала належної правової оцінки, тому можливим стало повторення таких злочинів сьогоднішньою росією. Однак тоді міжнародна спільнота ще не мала необхідних правових механізмів, сьогодні вони є. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив член Меджлісу, голова Кримськотатарського Ресурсного Центру Ескендер Барієв.

Він наголосив, що відповідні правові механізми має й Україна, позаяк сьогодні національні правоохоронні органи розслідують депортацію як акт геноциду. Своєю чергою, експерти Кримськотатарського Ресурсного Центру заявляють, що зібрано достатньо матеріалів, які доводять, що щодо кримськотатарського народу здійснювався геноцид.

Дуже важливо, щоб ми довели цю справу до кінця: і справді було рішення українських судів про визнання депортації геноцидом, ми готові далі на міжнародному рівні це довести до пуття. Це дуже важливо для того, щоб наступні покоління це розуміли, – наголосив Барієв.

На його думку, визнання депортації кримських татар геноцидом може запустити відповідний процес щодо інших народів колишнього СРСР, але наголосив, що кримські татари постраждали більше за інших.