Меню

Члени Комітету ВРУ з прав людини і міжнаціональних відносин відвідали селище компактного проживання кримських татар в Сімферопольському районі

11 Квітня 2013
Члени Комітету ВРУ з прав людини і міжнаціональних відносин відвідали селище компактного проживання кримських татар в Сімферопольському районі

11 квітня 2013 року члени Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин за підсумками завершення виїзного засідання, яке відбулося в приміщенні Верховної Ради АР Крим, відвідали селище компактного проживання кримських татар у Сімферопольському районі.

Це селище було засноване кримськими татарами, що масово повертаються з місць депортацій більше 20 років тому. Тоді, радянська влада, щоб зупинити потік повернення в Крим кримських татар, навмисно не вживала необхідних кроків щодо надання допомоги в облаштуванні та виділенні житла, а навпаки категорично виступала проти виділення кримським татарам земельних ділянок для індивідуального будівництва. Це викликало обурення кримських татар, які почали самостійно освоювати цілі масиви в Криму, організовуючи місця компактного проживання кримських татар.

Це, в свою чергу, призвело до такого сплеску напруженості на півострові, що були моменти, які могли з вини, тоді радянських властей, привести до кривавих громадянських протистоянь. Слід зазначити, що і сьогодні більшість селищ не мають необхідного – елементарних цивілізованих соціально-культурних об’єктів, газифікації, присутнє традиційне бездоріжжя, відсутнє нічне освітлення, за які вже несе відповідальність сучасна українська влада.

Одне з таких селищ, Піонерське-3 в Сімферопольському районі, вирішили відвідати члени парламентської делегації на чолі з головою Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин Валерієм Пацканом, а також народний депутат України від партії «Удар» Олександр Мочков спільно з Главою Меджлісу Мустафою Джемілєвим.

Делегацію супроводжували перший заступник Голови Меджлісу Рефат Чубаров, заступник Голови Меджлісу Ремзі Ільясов, керівник відділу зовнішніх зв’язків Алі Хамзін, керівник Секретаріату Меджлісу Заїр Смедляєв і керівник Земельної комісії Меджлісу Зевджет Куртумеров.

У центрі селища відбулася зустріч народних депутатів України з жителями селища, куди гості дісталися розбитими дорогами.

Детально про історію виникнення, про численні проблеми і поступовий розвиток мікрорайону багато в чому завдяки зусиллям і працьовитості самих кримських татар розповів членам парламентського Комітету делегат Курултаю кримськотатарського народу 5 скликання, генеральний директор БО «Фонд «КРИМ» Різа Шевкієв, який з родиною мешкає в Піонерському з перших років заснування масиву.

Жителі масиву в ході зустрічі з парламентаріями приводили конкретні приклади, що свідчать про бездушність властей по відношенню до їх першорядних життєвих питань, перш за все, у сфері забезпечення об’єктами соціальної та інженерної інфраструктури – школи, дитячого садка, медичного пункту, доріг та електрозабезпечення.

Членам Комітету ВРУ з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин після більш ніж 3-х годинного обговорення у ВР АРК положення кримськотатарського народу, була надана можливість переконатися на власні очі в дійсно важкому стані питань і проблем, пов’язаних з облаштуванням корінного народу Криму.

В ході обговорення і обміну думками члени Комітету ВРУ відзначили, щоб зняти хронічно існуючу напруженість у Криму, яка пов’язана з невизначеним статусом кримськотатарського народу в державі та відсутність законодавчої бази, центральній владі необхідно терміново взяти цю небезпечну ситуацію під свій контроль, бо місцева влада просто сама не справляється з цим складним і важливим для держави питанням.

Особливо було відзначено, що місцева влада останніми своїми ініціативами, на жаль, лише посилює ризики цієї напруженості на півострові.