Меню

Чергове засідання Меджлісу кримськотатарського народу

25 Січня 2013
Чергове засідання Меджлісу кримськотатарського народу

На початку засідання члени Меджлісу кримськотатарського народу заслухали інформацію про стан здоров’я активного учасника кримськотатарського національного руху, Голови Ревізійної комісії Курултаю кримськотатарського народу Куртсеіта Абдуллаєва, який перебуває на лікуванні в Республіканській лікарні ім. Семашко.

Як відомо, напередодні, пізно увечері 24 січня, на Куртсеіта Абдуллаєва було скоєно бандитський напад групою невстановлених осіб. «В результаті нападу Куртсеіт Абдуллаєв отримав струс головного мозку, глибокі «рубані» рани голови та численні удари в обличчя», – повідомив член Меджлісу Сінавер Кадиров, який відвідав разом з Рефатом Чубаровим потерпілого Куртсеіта Абдуллаєва у лікарні в ніч на 25 січня 2013 року.

Члени Меджлісу кримськотатарського народу, акцентувавши увагу на тому, що потерпілого не пограбували, охарактеризували скоєний напад на Куртсеіта Абдуллаєва як навмисний та який переслідує політичні цілі. Офіційну заяву Меджлісу в зв’язку з нападом на Куртсеіта Абдуллаєва і з вимогою до правоохоронних органів повного розслідування бандитського нападу на одного з активних учасників кримськотатарського національного руху буде опубліковано найближчим часом.

На засіданні Меджлісу кримськотатарського також було прийнято рішення про створення Організаційного комітету з підготовки та проведення меморіальних заходів, присвячених пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу (69-я річниця депортації) та затверджено його склад на чолі з Головою Меджлісу кримськотатарського народу, народним депутатом України Мустафою Джемілєвим.

За підсумками обговорення проекту плану майбутніх пам’ятних заходів, приурочених 95-ій річниці з дня трагічної загибелі Муфтія мусульман Криму, Польщі, Білорусії та України, першого Голови уряду Криму Номана Челебіджихана, Меджліс кримськотатарського народу прийняв відповідні рішення. При цьому, заступнику Голови Меджлісу Ремзі Ільясову доручено координувати дії кримськотатарських громадських організацій у проведенні ними заходів, присвячених пам’яті Номана Челебіджихана, а також внести для затвердження Президією Меджлісу остаточний план меморіальних заходів, що проводяться під егідою Меджлісу кримськотатарського народу.

Члени Меджлісу кримськотатарського народу заслухали інформацію голови Центральної виборчої комісії Заїра Смедляєва щодо питання затвердження чисельності кримських татар, що проживають в Автономній Республіці Крим, Запорізькій та Херсонській областях.

Як відомо, відповідно до «Положення про вибори делегатів Курултаю кримськотатарського народу», до повноважень Меджлісу кримськотатарського народу входить затвердження статистичних даних, що будуть використовуватися далі ЦВК для розрахунку квот для обрання делегатів Курултаю за всіма адміністративно-територіальними утвореннями. В рамках своїх повноважень, члени Меджлісу прийняли необхідні рішення і з цього питання.

На засіданні Меджлісу кримськотатарського прийнято Постанову «Про створення Київського регіонального меджлісу». Дане рішення прийнято з урахуванням значного збільшення чисельності кримських татар, що проживають в Києві та населених пунктах Київської області у зв’язку з навчанням та працевлаштуванням. Цим же рішенням Комісії з підготовки і організації виборів місцевих меджлісів доручено організувати вибори членів місцевих меджлісів в Київському регіоні.

У розділі порядку денного «Різне» Голова Меджлісу кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв інформував членів Меджлісу, що після минулої 5-ї сесії Курултаю кримськотатарського народу 5 скликання (12 січня 2013 року), на його адресу надійшли численні заяви делегатів Курултаю 5 скликання та співвітчизників з виразом незгоди і нерозуміння у зв’язку з рішенням Курултаю кримськотатарського щодо делегата Курултаю Енвера Абдураїмова за його образливі вислови в ЗМІ про причини і суть депортації кримськотатарського народу.

«Користуючись правом Голови Меджлісу кримськотатарського народу, я маю намір скликати найближчим часом позачергову одноденну сесію Курултаю 5 скликання, в ході якої внесу пропозицію про виключення з делегатів Курултаю кримськотатарського народу і депутатів фракції «Курултай-Рух» у ВР АРК Енвера Абдураїмова, – заявив глава Меджлісу Мустафа Джемілєв, пояснивши це тим що, «незважаючи на засудження позиції Абдураїмова Енвера делегатами Курултаю кримськотатарського народу, які прийняли до уваги його публічні вибачення як у ЗМІ, так і перед делегатами Курултаю, в подальшому з боку Енвера Абдураїмова послідували такі дії, що порушують клятву делегата Курултаю і обов’язки депутата ВР АРК, обраного за рекомендацією національного з’їзду», – заявив Мустафа Джемілєв.

Про дату скликання позачергової сесії Курултаю кримськотатарського народу буде оголошено в ЗМІ.