Меню

Білогірське водосховище в окупованому Криму почало міліти

28 Серпня 2023
Білогірське водосховище в окупованому Криму почало міліти

Фото: Крим.Реалії

В окупованому Криму слідом за сильним обмілінням Тайганського водосховища став спадати рівень і найближчого Білогірського водосховища. Про це повідомляє кореспондент Крим.Реалії.

Місцеві жителі повідомляють, що вода помітно йде щодня через високу спеку, що встановилася в серпні, малих опадів і посилене скидання води з водоймища в русло річки Біюк-Карасу для поповнення вод Північно-Кримського каналу. Він залишився без підживлення після руйнування греблі Каховської ГЕС.

Російський голова Криму Сергій Аксьонов раніше заявляв, що в умовах, які склалися «розглядається можливість будівництва водозабірної споруди на річці Салгір».

Професор, завідувач кафедри водопостачання, водовідведення та санітарної техніки Інституту «Академія будівництва та архітектури КФУ ім. Вернадського» Ілля Ніколенко вважає, що запасів води у Криму має вистачити приблизно на рік на тлі зниження приток. За словами експерта, сумарний обсяг наповнення кримських водосховищ природного стоку за липень зменшився на 12 млн кубометрів і склав 198 млн грн.