Меню

Алі Хамзін зустрівся з генконсулом Республіки Туреччина в Одесі Хюсейном Ергані

16 Грудня 2011
Алі Хамзін зустрівся з генконсулом Республіки Туреччина в Одесі Хюсейном Ергані

15 грудня 2011 року в Сімферополі пройшла зустріч керівника відділу зовнішніх зв’язків Меджлісу кримськотатарського народу Алі Хамзіна з Генеральним Консулом Республіки Туреччина в Одесі Хюсейном Ергані.

У зустрічі також взяв участь Координатор ТІКА в Криму Ахмет Чинар.

Сторони обговорили широке коло питань, пов’язаних з проблемами депортованих кримських татар в Криму.

На прохання гостей Алі Хамзін інформував про ситуацію, що стосується номінації Бахчисарайського Ханського палацу в список спадщини ЮНЕСКО. Він підкреслив, що завдяки спільним зусиллям представників влади України, АР Крим, керівництва Бахчисарайського історико-культурного заповідника, українським і кримським вченим та історикам, а також при безпосередній участі Меджлісу кримськотатарського народу, у вирішенні такого важливого питання досягнуті певні позитивні результати. Але, при цьому, було зазначено, що найбільш відповідальний період цієї роботи ще попереду, який, спільними зусиллями належить подолати.

Алі Хамзін також зазначив, що вся виконана робота відбулася завдяки двом місіям міжнародної експертної комісії з включення пам’яток історії та культури Криму до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО на чолі з професором Бернд фон Дросте. Величезний внесок в організацію візитів зазначених місій внесло представництво Європейського Союзу в Україні на чолі з Жозе Мануель Пінту Тейшейрою.

Спільною позицією співрозмовники підкреслили необхідність проведення подальшої роботи щодо вивчення пам’яток культурної спадщини кримськотатарського народу в Криму.