Меню

31 березня 2013 року відбулося засідання Меджлісу кримськотатарського народу

31 Березня 2013
31 березня 2013 року відбулося засідання Меджлісу кримськотатарського народу

Основними питаннями порядку денного були: Про меморіальні заходи, присвячені пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу і приурочені 69-ій річниці депортації; Про хід виборів делегатів Курултаю кримськотатарського народу.

У ході обговорення питань, пов’язаних з підготовкою меморіальних заходів, присвячених пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу і приурочених 69-ій річниці депортації 18 травня 2013 року, Меджліс кримськотатарського народу доручив Організаційному комітету з підготовки меморіальних заходів, присвячених пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу, більш детально розробити план заходів з урахуванням громадсько-політичної ситуації для подальшого затвердження його на засіданні Президії Меджлісу кримськотатарського народу.

В ході засідання Меджлісу кримськотатарського народу було обговорено питання проведення свята Хидирлєз, на завершення якого було вирішено створити оргкомітет на чолі з членом Президії Меджлісу Еміне Авамілєвою. До оргкомітету також увійшли і всі голови регіональних меджлісів.

Святкування Хидирлез заплановано на 6 травня 2013 року, в місці, де воно проводиться протягом останніх років, на території Бахчисарайського району, біля ресторану Шахеризада.

Потім слово надали Голові Центральної виборчої комісії з виборів делегатів Курултаю кримськотатарського народу Заїру Смедляєву, який повідомив учасникам засідання про хід підготовки до проведення виборів делегатів Курултаю і деякі особливості виборчого процесу.

Як розповів Заїр Смедляєв, на сьогоднішній день виявили бажання брати участь у виборах делегатів Курултаю 14 кримськотатарських громадських і політичних організацій та їх блоків, 13 з яких вже зареєстровані ЦВК.

Голова ЦВК Курултаю зазначив, що за пропорційною системою, в організаціях і блоках зареєстрована 201 особа, яка претендує на 50 місць в Курултаї. Заїр Смедляєв звернув увагу присутніх на те, що всі суб’єкти виборчого процесу, в тому числі і зареєстровані організації та їх виборчі блоки, а також кандидати в делегати Курултаю по мажоритарних округах мають право внести свої пропозиції щодо кандидатур для включення до складу дільничних виборчих комісій. Він також повідомив, що відповідно досягнутій домовленості за ходом виборів делегатів Курултаю будуть стежити і міжнародні спостерігачі.

Також Заїр Смедляєв повідомив, що наступного тижня планується проведення жеребкування для визначення черговості розміщення у виборчому бюлетені назв кримськотатарських громадських і політичних організацій та їх блоків.

Також на засіданні Меджлісу обговорювалося питання будівництва Буюк Джума Джамі, школи в мікрорайоні Бор-Чок’рак’.

На завершення засідання Меджліс кримськотатарського народу доручив головам регіональних меджлісів підготувати список основних проблем регіону для подальшого їх обговорення з владою.