Меню

27 членів ПАРЄ підтримали декларацію про переслідування кримських татар 

20 Вересня 2022
27 членів ПАРЄ підтримали декларацію про переслідування кримських татар 

Декларація щодо “Тривалих політичних переслідувань кримських татар на окупованих територіях України” (“Ongoing political persecutions on Crimean Tatars in occupied territories of Ukraine”) опублікована на сайті Парламентської асамблеї Ради Європи.

Наразі її підтримали 27 членів Асамблеї з 7 країн-членів Ради Європи, серед яких: Україна, Естонія, Латвія, Німеччина, Данія, Азербайджан та Польща.

– Цей документ приурочений до незаконного винесу вироку Наріману Джелялу та братів Ахтемових, яких мають незаконно судити 21 вересня. Також Декларація закликає до посилення тиску на росію всіма доступними засобами, оскільки посилюються тривалі переслідування представників кримськотатарського народу з боку країни-окупанта, – повідомили у Представництві Президента України в АР Крим.

У Декларації зазначено, що після початку повномасштабного вторгнення рф в Україну переслідування киримли значно посилилося. Як і в Криму, російські окупанти системно переслідують представників корінного кримськотатарського народу на тимчасово непідконтрольних територіях Херсонської та Запорізької областей. З початку вересня 2022 року внаслідок російської збройної агресії проти України 106 кримських татар (7 із них – із Херсонської області) були позбавлені свободи.