Меню

18 травня в державах Європейського Союзу відбудуться акції, присвячені пам’яті жертв Геноциду кримськотатарського народу

14 Травня 2013
18 травня в державах Європейського Союзу відбудуться акції, присвячені пам’яті жертв Геноциду кримськотатарського народу

18 травня 2013 року о 12.00 за місцевим часом, в День національного трауру кримськотатарського народу, в державах Європейського Союзу силами організацій кримськотатарської діаспори в цих країнах відбудуться акції, присвячені пам’яті жертв Геноциду кримськотатарського народу і з вимогами до України про негайне відновлення прав кримськотатарського народу на своїй Батьківщині.

Учасники акцій також виступлять із засудженням дискримінаційних дій офіційної влади Криму щодо кримськотатарського народу, ігнорування ними демократично обраних кримськими татарами представницьких органів – Курултаю кримськотатарського народу і Меджлісу кримськотатарського народу.

Одночасно, учасники акцій кримськотатарської діаспори звернуться із закликом до міжнародних організацій про сприяння у проведенні найближчим часом Міжнародного форуму з відновлення прав кримськотатарського народу, забезпечення гарантій його збереження і розвитку в Україні.

Акції організацій кримськотатарської діаспори пройдуть у посольствах України в європейських столицях: Брюсселі, Гаазі, Берліні, Відні, Парижі, Лондоні, Бухаресті, Варшаві, Берні та столицях держав-членів ЄС, а також у Туреччині – в Анкарі та Стамбулі.

До участі в акціях також запрошені представники правозахисних організацій, політики, депутати парламентів зазначених країн.

Довідка: 18 травня 1944 року кримські татари були піддані нелюдській депортації з Криму. Цей злочин став цілеспрямованим геноцидом, коли в перші роки від голоду і нестерпних умов на важких роботах у місцях депортацій кримських татар в умовах спецкомендантського режиму до 1956 року загинуло майже половина народу – в основному діти, жінки і люди похилого віку (46,2%).