Меню

100 років виповнилося кримськотатарському довгожителю Сумедля Мемедляєву

26 Січня 2013
100 років виповнилося кримськотатарському довгожителю Сумедля Мемедляєву

26 січня 2013 року з віковим ювілеєм Сумедля-к’артбаба Мемедляєва приїхали привітати депутати фракції «Курултай-Рух» у Сімферопольській міськраді Садихов Табах і Сейтумер Берберов, голова Сімферопольського регіонального меджлісу Леммар Юнусов, завідувач міським центром здоров’я міста Сімферополя Владислав Беліченко, представники Київської районної ради міста Сімферополя.

Від імені Меджлісу кримськотатарського народу і фракції «Курултай-Рух» у Сімферопольській міськраді ювіляру подарували пилосос і вручили вітальну телеграму від Президента України Віктора Януковича.

Від імені Голови Меджлісу кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва, Сімферопольського регіонального меджлісу і депутатів фракції «Курултай-Рух» у Сімферопольській міськраді з теплими словами вітання з віковим і поважним ювілеєм до Сумедля-к’артабаба звернувся член Меджлісу, депутат Сімферопольської міськради Садихов Табах.

«Прожити гідно 100 років – це велике щастя, тим більше за це довге життя на шляху зустрічаються численні труднощі і перешкоди, які він мужньо долав. Для нашого народу люди в такому поважному віці – це історія, їх потрібно цінувати, адже вони зуміли пронести цю біль через всі роки, відтворити сім’ю, повернутися на свою Батьківщину – Крим і тим самим показати приклад молодому поколінню. Низький вам уклін і вітаємо вас від усієї душі», – сказав Садихов Табах, звертаючись до ювіляра.

Також Садихов Табах і Сейтумер Берберов відзначили, що для них велика честь спілкуватися з такими довгожителями як Сумедля Мемедляєв.

«Від Управління охорони здоров’я міста Сімферополя я вітаю вас з днем народження і бажаю, найголовніше, здоров’я вам і вашим близьким», – сказав Владислав Беліченко у своєму привітанні.

У свою чергу рідні і близькі Сумедля Мемедляєва, подякувавши гостям за увагу і теплі слова привітання, розповіли, що насправді Сумедля-к’артбаба народився в 1912 році і в 2013 році йому фактично виповнився 101 рік, за їхніми словами, чиновники тих років допустили в особистих документах дідуся помилку, записавши роком його народження 1913.

Сам ювіляр також подякував гостям за привітання, побажавши кожному прожити в здоров’ї і мирі довгі й щасливі роки.

Довідка:

Сумедля Мемедляєв народився 26 січня 1913 року в Старому Криму в селі Челебі-Елі.

З 10 років починає працювати для того, щоб допомогти батькам. Спочатку на плантаціях по вирощуванню тютюну, а потім влаштовується за наймом до східного гірнохімічного комбінату, де пропрацював до початку Другої світової війни.

З перших днів війни йде на фронт, де був контужений і потрапив до госпіталю. Через півроку, після виписки з госпіталю, комісія вирішує, що він не придатний для військової служби.

Під час масової депортації свого народу з Криму у 1944 році Сумедля Мемедляєв з родиною був депортований на Урал, в Костромську область, де як і багато співвітчизників працював на лісоповалі.

З 1947 по 1953 роки працював на рудниках, аж до їх закриття.

Через кілька років він з усією родиною був повторно депортований ще раз. На цей раз сім’я Мемедляєва потрапила до міста Душанбе, Таджикистану.

У 1997 році, у віці 84 років, Сумедля Мемедляєв з дітьми та онуками повернувся на свою історичну Батьківщину – Крим.