Меню

10 грудня в м. Сімферополі відбудеться загальнокримський мітинг, присвячений Міжнародному дню прав людини

05 Грудня 2011
10 грудня в м. Сімферополі відбудеться загальнокримський мітинг, присвячений Міжнародному дню прав людини

ТІЛЬДЕ, ФІКІРДЕ, ІШТЕ – БІРЛІК!

Людство знає не так багато прикладів, коли народ, вигнаний зі своїх земель, зміг без війни і насильства знову повернутися на свою Батьківщину.

Тим, хто протягом ХХ століття цілеспрямовано знищував кримськотатарський народ, розгромивши Перший Курултай кримськотатарського народу і піддавши мученицькій смерті Муфтія мусульман Криму Номана Челебіджихана, розорив сотні кримськотатарських сіл в роки колективізації і «розкуркулив» десятки тисяч сімей кримських татар, вивізши їх до Сибіру та на Урал, розстріляв сотні вірних синів кримськотатарського народу в підвалах НКВД, а потім, – 18 травня 1944 року – піддав весь народ злочинній депортації зі своєї Батьківщини і насильно утримував кримських татар у місцях вигнання аж до кінця 80-х років, здавалося, що своє мерзенне завдання вони виконали сповна.

Їм здавалося, що кримськотатарський народ зломлений, розтоптаний і незабаром зникне з лиця землі, а Крим – наша прекрасна Батьківщина – стане ще одним їх придбанням.

Ті, хто здійснив геноцид щодо кримськотатарського народу, жорстоко прорахувалися!

Ми – кримські татари – не дивлячись на величезні втрати, не зламалися, але збереглися і повернулися на свою Батьківщину!

Ми вистояли і повернулися завдяки своїй єдності, згуртованості, відданості своїй землі і мужності активістів кримськотатарського національного руху!

Кримськотатарський народ не міг не повернутися, тому що кожен із нас усвідомлював, що народ може зберегтися лише на своїй Батьківщині. І кожен з нас робив все, щоб знову знайти свою Батьківщину.

Але й повернувшись, ми все ще перебуваємо в стані, коли права кримськотатарського народу не відновлені, відсутні правові механізми, що гарантують збереження і розвиток корінного народу півострова.

При цьому, ми розуміємо, що ніхто – крім нас самих – не зможе наблизити той день, коли на прекрасній кримській землі і кримські татари, і жителі Криму інших національностей, зможуть бути впевненими у своєму майбутньому і майбутньому своїх дітей.

Значить, знову, як і раніше, ми зобов’язані докласти всіх своїх зусиль для того, щоб залишаючись єдиними і згуртованими, розвивати і зміцнювати виборні органи національного самоврядування – Курултай кримськотатарського народу, Меджліс кримськотатарського народу, регіональні і місцеві меджліси.

Нашим спільним завданням і сьогодні залишається зміцнення духовної єдності кримськотатарського народу, заради якого здійснюють свою діяльність Духовне управління мусульман Криму на чолі з Муфтієм Криму Еміралі Аблаєвим hаджі, сотні мусульманських громад і десятки кримськотатарських громадських організацій, у тому числі і молодіжних.

Через кілька днів, 10 грудня, всі волелюбні народи світу відзначатимуть Міжнародний день прав людини. Саме в цей день, 63 роки тому, 10 грудня 1948 року Організацією Об’єднаних Націй була прийнята Загальна декларація прав людини

Сьогодні, коли кримськотатарський народ позбавлений основних і невід’ємних прав людини і прав народів, коли під загрозою зникнення перебуває кримськотатарська мова і багатовікова культура нашого народу, коли кримські татари позбавлені права на вільний розвиток і відновлення своєї державності у формі національної автономії в складі України, дуже важливо , щоб голос і дії кожного з нас об’єдналися в загальнонародній справі.

10 грудня 2011 року, об 11 годині, на центральній площі м. Сімферополя (поблизу Українського театру), відбудеться загальнокримський мітинг, присвячений Міжнародному дню прав людини. Проведення мітингу узгоджено з міською владою і відповідно законодавству України.

Меджліс кримськотатарського народу спільно з кримськотатарськими громадськими організаціями запрошує Вас та членів Вашої родини до участі в загальнокримському мітингу, покликаному демонструвати волю і єдність кримськотатарського народу, його прихильність ідеалам свободи і справедливості.

НАША ГОЛОВНА ВИМОГА – ВІДНОВЛЕННЯ ПРАВ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАРОДУ НА ОСНОВІ МІЖНАРОДНО-ПРАВОВИХ АКТІВ, В ТОМУ ЧИСЛІ І ЗАГАЛЬНОЇ ДЕКЛАРАЦІЇ ПРАВ ЛЮДИНИ.

НАШЕ ГОЛОВНЕ ГАСЛО –БЕЗСМЕРТНІ СЛОВА ВИДАТНОГО СИНА КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАРОДУ ІСМАЇЛА ГАСПРИНСЬКОГО – «ТІЛЬДЕ, ФІКІРДЕ, ІШТЕ – БІРЛІК!

Дата мітингу – 10 грудня 2011 року.

Початок мітингу – об 11.00

Меджліс кримськотатарського народу

Кримськотатарські громадські організації