Меню

10 червня 2011 в Бахчисараї відбулося урочисте відкриття туристично-інформаційного центру.

10 Червня 2011
10 червня 2011 в Бахчисараї відбулося урочисте відкриття туристично-інформаційного центру.

10 червня 2011 в Бахчисараї відбулося урочисте відкриття туристично-інформаційного центру, створеного за фінансової допомоги кримського офісу проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Локальні інвестиції та національна конкурентоспроможність» (ЛІНК) та Посольства Чехії в Україну.

У церемонії відкриття центру взяли участь члени Меджлісу кримськотатарського народу, представники республіканських органів влади, Бахчисарайської райдержадміністрації та міськради Бахчисараю, туристичного бізнесу Криму, акредитовані в Україні дипломати, у тому числі, глави Генеральних і Почесних консульств, відкритих у Криму, жителі та гості міста Бахчисарая .

Зі словами привітання та побажання успішної роботи Центру у розвитку туризму в регіоні виступили перший заступник міністра закордонних справ Чеської Республіки Їржі Шнайдер, Голова Меджлісу кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв, директор кримського офісу Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Локальні інвестиції та національна конкурентоспроможність» (ЛІНК) Джеффрі Луббі, перший заступник міністра курортів і туризму Криму Олександр Лієв, голова Бахчисарайської райдержадміністрації Ільмі Умеров.

Голова Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат України Мустафа Джемілєв, вітаючи учасників урочистої церемонії на древній землі історичної столиці Кримського ханства, привітав жителів Бахчисарая з відкриттям Центру. «Відкриття туристично-інформаційного центру має велике значення для Бахчисарая, тому що в першу чергу це буде сприяти розвитку туризму і, відповідно, поліпшенню добробуту жителів Бахчисарайського регіону незалежно від національної приналежності, – підкреслив глава Меджлісу. Ми сподіваємося, що робота Центру також внесе свою лепту в ознайомлення гостей Криму з культурою корінного народу Криму – кримських татар, а також посприяє подальшому розвитку комфортного діалогу всіх етносів, що проживають на нашій благословенній землі ».

Від імені Меджлісу кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв висловив сердечні слова подяки уряду Чехії і Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) за допомогу у відкритті Центру в Бахчисараї. Крім того, глава Меджлісу додав, що буквально перед початком урочистої церемонії, відповідаючи на запитання журналіста радіо «Свободи»: «Чому така невелика держава, як Чеська Республіка, надала допомогу, а інші європейські країни як би залишаються осторонь?», сказав наступне: «Моя щира точка зору така. Ті країни, які побували в комуністичному «таборі», краще розуміють нас».

На завершення церемонії відкриття ТІЦ, Голова Меджлісу Мустафа Джемілєв і перший заступник міністра закордонних справ Чеської Республіки Їржі Шнайдер, спільно з керівником проекту Ельмірою Аблялімовою і співробітниками Центру, провели перший етап маркування одного з туристичних маршрутів – Хан-Сарая.

Потім гості та учасники заходу були запрошені на презентацію фестивалів та інших культурних програм, що проводяться в Бахчисарайському районі. Завершився вечір яскравим оригінальним концертом, участь у якому взяли відомі виконавці кримськотатарського фольклору.

Слід також зауважити, що на суботу, 11 червня 2011 року, заплановані огляд туристських маршрутів, розроблених в рамках проекту зі створення ТІЦ, а також презентація календаря культурних заходів Бахчисарайського району на поточний рік.

Для довідки. У лютому 2011 року між посольством Республіки Чехія в Україні та громадською організацією «Агентство регіонального розвитку« Бахчисарай» відбулося підписання договору про реалізацію проекту з розвитку туризму в Бахчисарайському районі. Даний проект є першим кроком до реалізації Стратегії стійкого розвитку Бахчисарайського району на період до 2017 року.