Меню

Зустріч зі студентами, що навчаються на Північному Кіпрі

13 Лютого 2012
Зустріч зі студентами, що навчаються на Північному Кіпрі

За угодою, підписаною Головою Меджлісу Кримськотатарського народу Мустафою Джемілєвим та університетом в м.Лефкоше Північного Кіпру сьогодні в цьому університеті навчаються 8 кримськотатарських студентів.

Три роки тому Голова Меджлісу кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв в рамках офіційного візиту до Північного Кіпру зустрічався в м.Лефкоше з ректором Близькосхідного технічного університету Суатом Гюнселем. В результаті цієї зустрічі було підписано спільну угоду, згідно якої університет щороку буде виділяти квоти для навчання трьом кримськотатарським студентам.

– Ми направляємо на навчання здібних молодих людей. Троє з них почали заняття з першого курсу, а решта продовжили навчання в магістратурі. На сьогодні в університеті навчаються 8 студентів з Криму. Ми покладаємо на них великі надії. Всі вони, здобувши вищу освіту і захистивши дисертації, повернуться на Батьківщину. Меджліс намагається створити всі умови для успішного навчання кримських студентів на Північному Кіпрі. В результаті нашого звернення Турецький уряд виплачує кожному студенту стипендію в розмірі 1 тисячі доларів на рік, в майбутньому стипендія буде збільшена. Ми постійно зв’язуємося з нашими студентами, намагаємося своєчасно вирішити будь-яку проблему,що виникає, – сказала керівник управління з культури та освіти Меджлісу Сафуре Каджаметова на зустрічі зі студентами, які приїхали на канікули.

– В університеті Лефкоше навчаються 18 000 студентів з різних країн тюркського світу. Навчання англійською мовою, а мова спілкування – турецька. Значить, необхідно досконало володіти двома мовами. Освіта платна, іншим студентам доводиться за рік платити 7000 євро за навчання і 3,5 – 5000 євро за місце в гуртожитку. А для студентів кримських татар все це безкоштовно. Крім цього, ми тричі в день безкоштовно харчуємося, а в кінці року отримуємо разову стипендію в 1000 доларів. Такими пільгами ніхто не користується, тільки деякими пільгами користуються студенти гагаузи, – розповідає студентка 3-го курсу факультету туризму і готельного господарства Леніє Галиченко.

Аліме Чурлу, яка навчається в магістратурі на ф-ті англійської мови, в минулому році насилу говорила кримськотатарською мовою, цього разу вона порадувала тим, що свої враження про Кіпр вона вже висловила рідною мовою.

– Мені дуже подобається вчитися там. Для навчання є всі умови – бібліотека, сильні викладачі, – каже вона.
Лейля Мамутова навчається на факультеті менеджменту:

– Грунтовні знання англійської мови, отримані мною в Криму набагато полегшили моє навчання. Студенти між собою спілкуються дуже близькою нам турецькою мовою. Поки ніяких проблем немає. Коли нас хотіли переселити в інший гуртожиток з меншими зручностями, ми тут же зателефонували до Криму. Голова Меджлісу Мустафа Джемілєв і Сафуре оджа швидко вирішили це питання, – говорить Лейля.

– Ми вдячні уряду Туреччини, Кіпрському університету та Меджлісу кримськотатарського народу за можливість отримати і продовжити навчання за кордоном. Зобов’язуємося повернутися до Криму високопрофесійними фахівцями, – обіцяли студентки в кінці бесіди.