Меню

Журналістка Ірина Данилович оголосить голодування через знущання окупантів

21 Березня 2023
Журналістка Ірина Данилович оголосить голодування через знущання окупантів

Здоров’я медсестри, активістки та громадянської журналістки Ірини Данилович, яку засудили до 7 років колонії, продовжує погіршуватись. Їй не надають належної медичної допомоги: Данилович збирається оголосити сухе голодування, повідомляє Кримська правозахисна група.

Як повідомив батько активістки Броніслав Данилович, Ірина знепритомніла під час перевезення до «Феодосійського міського суду» для завершення ознайомлення з матеріалами справи.

Ірина Данилович часто втрачає координацію та близька до непритомності, однак у СІЗО оформили документи про відсутність медичних перешкод для етапування.

Після неодноразових звернень через гострий отит відбувся медичний огляд Данилович. Однак, за словами батька, огляд був формальний і не призвів до постановки діагнозу.

Враховуючи небезпечний для життя характер запалення, захист журналістки планує направити повідомлення про злочин щодо лікаря за статтею 124 Кримінального кодексу РФ “Ненадання допомоги хворому без поважних причин”.

Крім того, близькі Данилович вимагають допустити до неї компетентного лікаря, який обстежить її у присутності адвоката (що дозволить гарантувати, що допомога буде надана у повному обсязі).

Крім того, захист планує подати заяву на лікаря «швидкої допомоги», який відмовив у належній допомозі Ірині під час судових дебатів. За словами батька, Ірина Данилович була позбавлена можливості захищати себе в суді першої інстанції через погане самопочуття.