Меню

Завданням окупантів є знищення ідентичності корінного кримськотатарського народу — Чубаров на Кримській платформі

24 Жовтня 2023
Завданням окупантів є знищення ідентичності корінного кримськотатарського народу — Чубаров на Кримській платформі

Станом на зараз в окупованому Криму щонайменше 189 громадян України позбавлені волі за сфабрикованими й політично мотивованими справами, з яких 123 – кримські татари. Завдання окупантів – знищення ідентичності корінного кримськотатарського народу та його остаточне витіснення за межі Криму.

Про це повідомив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров під час другого парламентського саміту Кримської платформи.

“Завданням російських окупантів є знищення ідентичності корінного кримськотатарського народу та його остаточне витіснення за межі Криму. Для якнайшвидшого досягнення цієї мети, поряд із репресіями та переслідуваннями кримськотатарського народу, російська федерація спішно заселяє Крим власними громадянами. Таких колоністів у Криму вже понад мільйона осіб”, – заявив він.

За словами Чубарова, російський диктатор Володимир Путін вторгся до Криму, щоб завершити знищення кримськотатарського народу, недоведене кінця Йосипом Сталіним та радянським режимом.

“Окупований Російською Федерацією Крим сьогодні – це насильницькі викрадення та зникнення людей, політично мотивовані переслідування та позбавлення волі, тортури та жорстоке поводження, а також посягання на інші основні свободи і права людини”, – додав він.

Чубаров наголосив, що позиція Меджлісу – всі іноземці або особи без громадянства, які поселилися у Криму та на інших окупованих українських територіях, свідомо здійснили злочин, “вони як мародери прийшли по крадене”, тому мають негайно покинути окуповані території. 

“Кримський півострів є невід’ємною складовою України, а створені на його території Автономна Республіка Крим та Севастополь підлягають трансформації в національно-територіальну автономію, яка здійснюватиме повноваження, визначені Конституцією України”, – сказав він.

Як уточнив глава Меджлісу, національно-територіальна автономія забезпечуватиме:

  • непорушність територіальної цілісності України;
  • реалізацію корінним кримськотатарським народом права на самовизначення;
  • рівні права і свободи людини і громадянина;
  • сталий розвиток Криму.