Меню

Закінчився судовий процес над Заїром Смедляєвим

07 Лютого 2012
Закінчився судовий процес над Заїром Смедляєвим

Судовий процес у кримінальній справі керівника Секретаріату Меджлісу Заїра Смедляєва, що тривав протягом 14 місяців, закінчився минулого тижня. Нагадаємо, З.Смедляєв був звинувачений в активній участі в груповому порушенні громадського порядку (ст. 293 КК України) та опорі працівникам правоохоронних органів у зв’язку з виконанням ними службових обов’язків, вчиненого групою осіб без попередньої змови (ч.1 ст.28 ч.2 ст.342 КК). Як стало відомо «Авдету», Желєзнодорожний суд Акмесджита визнав З.Смедляєва винним у вчиненні вказаних злочинів, призначивши покарання у вигляді 4-х місяців арешту (за ст.293 КК України) і 5ти місяців арешту (за ч.1 ст.28, ч. 2 ст.342 КК України). Однак Смедляєв не визнав себе винним. За словами глави Секретаріату, суд визнав його невизнання як засіб захисту і спробу піти від відповідальності, а також суд критично оцінив показання свідків, що були дані в ході судового розгляду, і не взяв до уваги доводи захисника і підсудного.

З.Смедляєва від відбування призначеного судом покарання звільнили у зв’язку із закінченням строків давності притягнення особи до кримінальної відповідальності. Запобіжний захід Смедляєву – підписку про невиїзд-скасували. Суд визначив стягнути з Смедляєва на користь Сергія Чигрина відшкодування збитків – 120 грн. Стягнути з Смедляєва Заїра Сітбеляловича на користь Апеляційного суду АРК в рахунок відшкодування збитку 2057 грн. 98 коп.

Сам Смедляєв заявив, що не згоден з рішенням суду і подаватиме апеляційну скаргу.

Нагадаємо, 22 червня 2006 року Заїр Смедляєв був присутній на місці подій біля Апеляційного суду Автономної Республіки Крим, де слухалася справа щодо учасників бійки в нічному клубі «Коттон», в Акмесджиті. Згідно офіційної версії і звинувачувальної заяви, Заїр Смедляєв біля стін Апеляційного суду керував мітингом, в якому брали участь приблизно 500 представників кримськотатарського народу. Після того, як судовий розпорядник оголосив про те, що в зал суду ніхто більше не увійде (у тому числі батьки обвинувачених Абдуллаєва К.С., Малаєва Л.Л., Сейтхалілова Ф.Ф., Хайредінова С.Ш., Куртаметова Е . І., чия апеляційна скарга тоді розглядалася колегією суддів судової палати у кримінальних справах АР Крим.) у зв’язку з відсутністю місць, серед учасників мітингу виникло хвилювання, в результаті чого були зроблені спроби проникнути в будівлю суду, чому перешкодили 10 працівників Желєзнодорожного районного відділення міліції. Працівники правоохоронних органів, за твердженням З.Смедляєва, порушуючи чинне законодавство, перевищивши свої службові повноваження, перешкодили депутатській діяльності та самоправно не впустили в адміністративну будівлю Апеляційного Суду депутатів Верховної ради Автономної Республіки Крим та районної ради, що призвело до протистояння між працівниками правоохоронного органу і присутніми на площі перед будівлею суду. В результаті заворушень, які виникли, правоохоронці отримали травми середньої тяжкості.