Меню

За роки окупації у Криму зафіксували більше 5 тисяч порушень прав людини

16 Жовтня 2023
За роки окупації у Криму зафіксували більше 5 тисяч порушень прав людини

Фото: HOLOVIN VITALIY

У Криму за дев’ять із половиною років зареєстровано понад п’ять тисяч випадків порушень прав людини, більша частина яких стосується представників кримськотатарського народу. 

Про це заявив кримськотатарський активіст, правозахисник, заступник директора Українського інституту Алім Алієв під час конференції «Крим глобальний. Розуміння України через Південь».  

«За останні 9,5 років понад 5 тисяч порушень прав людини було зареєстровано в Криму. В основному це стосується кримських татар. Росія намагається зосередити увагу на кримських татарах, виставляючи їх потенційними терористами та злочинцями », – сказав Алієв, повідомляють Крим.Реалії. 

Раніше правозахисні організації у рамках конференції ОБСЄ у Варшаві (Warsaw Human Dimension Conference) розповіли про ситуацію із переслідуваннями жителів Криму російськими силовиками. Згідно з наявними у правозахисників даними, щонайменше 110 із понад 186 жертв політично вмотивованих переслідувань у Криму складають кримські татари, до 75% довільних обшуків з боку силовиків РФ відбуваються саме у будинках кримських татар.