Меню

Валерій Пацкан: Найбільшим досягненням стане те, якщо спільними зусиллями вдасться зняти напругу в Криму щодо національних меншин

11 Квітня 2013
Валерій Пацкан: Найбільшим досягненням стане те, якщо спільними зусиллями вдасться зняти напругу в Криму щодо національних меншин

Члени Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин за підсумками виїзного засідання, що відбулося 11 квітня 2013 року в ВР АРК, прийняли рішення підготувати Звернення до Кабінету міністрів України щодо повноцінного і своєчасного фінансування Програми розселення та облаштування депортованих кримських татар та осіб інших національностей, що повернулися на постійне проживання в Україну, їх адаптації та інтеграції в українське суспільство на період до 2015 року, Звернення щодо пролонгації дії «Угоди з питань, пов’язаних з відновленням прав депортованих осіб, національних меншин і народів», від 9 жовтня 1992 року, а також буде доопрацьований і підготовлений до розгляду у другому читанні проект Закону України «Про відновлення прав осіб, депортованих за національною ознакою», прийнятий, як відомо, в першому читанні ВРУ у 2012 році.

За дані проекти рішень одноголосно проголосували члени Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин, завершуючи своє виїзне засідання в Криму.

«Комітет з прав людини і міжнаціональних відносин неодмінно буде виступати за пролонгацію Бішкекської Угоди, – запевнив голова Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин В.Пацкан. Він також підкреслив, що найбільшим досягненням стане те, якщо спільними зусиллями республіканських і державних органів влади удасться зняти напругу в Криму в питаннях, що стосуються становища національних меншин.

Глава парламентського комітету також звернув увагу на відсутність на виїзному засіданні керівництва Криму, незважаючи на те, що вони були заздалегідь інформовані і запрошені на засідання.

«Це не позиція, це – диспозиція. Даю вам слово, що якби вони (керівники автономії) вирішили приїхати до Києва, наші члени Комітету неодмінно знайшли б час зустріти їх і взяти участь у настільки важливому державному заході. Хочу від імені Комітету, від імені своїх колег звернути увагу, що ми відкриті для діалогу, ми відкриті для співпраці і стурбовані тією ворожнечею, яка зараз існує в Криму», – прокоментував Валерій Пацкан.

Валерій Пацкан переконаний, що вирішення проблем репатріантів вимагає зусиль, в тому числі, і від виконавчої гілки влади.