Меню

Ув’язнений кримський художник Богдан Зіза лишиться під вартою ще три місяці

13 Жовтня 2022
Ув’язнений кримський художник Богдан Зіза лишиться під вартою ще три місяці

В анексованому Криму художнику та активісту Богдану Зізі продовжили термін утримання під вартою на три місяці. Про це повідомили у представництві президента України в Автономній Республіці Крим.

Зіза перебуватиме під арештом принаймні до 16 січня 2023 року.

– Життя в росії давно стало подобою тюремного режиму. Кожен, хто публічно не висловлюється проти цієї війни, хто не робить нічого, щоб її зупинити, є пасивним співучасником у цьому жахливому злочині, який чинить російська влада. Я вирішив зробити хоч щось, щоб висловити свою незгоду, – написав Богдан Зіза у своєму листі, опублікованому представництвом.

16 травня 2022 року митець на знак незгоди з війною в Україні облив синьою та жовтою фарбами будівлю окупаційної адміністрації Євпаторії та кинув туди пляшку із запалювальною сумішшю.

Спочатку Богдана оштрафували за статтею 20.3.3 КоАП рф за нібито “дискредитацію збройних сил російської федерації”, а зараз інкримінують звинувачення у вандалізмі та тероризмі. Увесь цей час художник перебуває в СІЗО, рідні підозрюють, що окупанти застосовують до нього психологічний тиск і побиття.