Меню

У Сімферополі повернули пам’ятний камінь жертвам депортації, але змінили текст

04 Червня 2024
У Сімферополі повернули пам’ятний камінь жертвам депортації, але змінили текст

Фото: Крим.Реалії

У Сімферополі повернули на місце демонтований торік у липні заставний камінь під пам’ятник жертвам депортації кримськотатарського народу. У сквері бульвару Леніна біля залізничного вокзалу пам’ятний знак повернули зі зміненим написом. Крім того, в написі припущено помилку в слові «кримськотатарський», як звернув увагу сайт crimeantatars.club.

Після того, як під час реконструкції скверу минулого літа заставний камінь прибрали, його передали Муфтіяту. Там повідомляли, що камінь буде встановлено в іншому місці, проте 18 травня цього року його повернули на колишнє місце з оновленим написом, пишуть Крим.Реалії.

На старому камені було написано: «На цьому місці буде збудовано пам’ятник жертвам геноциду над кримськими татарами». На оновленій табличці текст замінили на наступний напис: «21 квітня 2014 підписано Указ президента РФ В.В. Путіна «Про заходи щодо реабілітації вірменського, болгарського, грецького, італійського, кримсько-татарського та німецького народів і державної підтримки їх відродження та розвитку». При цьому слово «кримськотатарський» написано через дефіс, що суперечить правилам орфографії, проте російська влада та ЗМІ постійно пишуть це слово в такому вигляді. Згадка про встановлення пам’ятника зникла.

Заставний камінь під пам’ятник жертвам депортації кримськотатарського народу було встановлено понад 30 років тому.