У селі Отуз пройшла зустріч односельчан

22 Жовтня 2011
У селі Отуз пройшла зустріч односельчан

22 жовтня 2011 року уродженці села Отуз провели традиційну щорічну зустріч односельчан, своїх дітей та онуків. Село Отуз (нині Щебетівка) розташоване на південно-східному узбережжі Криму біля гірського масиву Кара-Даг, що у Феодосійському районі.

Подібні зустрічі проходять у національній, теплій і незабутній атмосфері, до того ж і погода в цей день порадувала всіх учасників свята виключно сонячними променями. Більше 300 чоловік в цьому році з’їхалося в улюблений Отуз з багатьох куточків Криму і України, а Феодосійський регіональний меджліс і місцевий меджліс Отузу разом з самими уродженцями села постаралися створити максимально комфортні умови для гарного настрою всіх односельчан.

У місцевому будинку культури були накриті столи з національними стравами – пловом, який був приготовлений на вогнищі, фруктами, принесеними людьми зі своїх власних садів, і, звичайно ж, всіх пригостили гарячим національним напоєм  – к’авою і смачними солодощами.

Один з кращих дитячих танцювальних колективів Отузу «Отуз йылдызлары» («Зірочки Отузу») прикрасили зустріч односельчан численними кримськотатарськими танцями у своєму виконанні. Серед гостей свята був і Голова Меджлісу кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв, який висловив слова подяки всім уродженцям села за їхню любов до своїх витоків і за єдність, що зберігається, і  особливо проявляється в такі дні, як зустрічі односельчан.

Подарунком для всіх поколінь жителів Отуз кой стала презентація книги «Джандан севген Отуз коюм» («Серцем закоханий в Отуз») і фільму “Несиллерни топлагъан Отуз” (“Покоління Отузу”), знятого журналістами телевізійного каналу АТР. Протягом року директор видавництва «Тезіс» Едіє Муслімова разом з уродженцями Отузу Ваде Казаковою та Нурі Емірвелієвим вели роботу по збору історичних матеріалів і старовинних фотографій для видання книги про Отуз. «Девіз видавничого дому «Тезіс»- відродити історію кримськотатарського села, – сказала у своєму виступі Едіє Муслімова. Це вже шоста книга з рубрики краєзнавства нашого видавництва, цього разу присвячена історії кримськотатарського села Отуз і його жителів». У своєму виступі Е. Муслімова подякувала всім, хто надав неоціненну підтримку в зборі матеріалів про Отуз і його місцевих жителів, традиції та побут, поділився своїми особистими спогадами про життя в рідному селі і незабутніх хвилинах радості в момент повернення в місця свого народження після багатьох років перебування на чужині.

Крім того, як розповіли самі жителі Отузу, почувши про підготовку книги про їх рідне село, народилася ідея створення місцевого історико-етнографічного музею. Ідейними натхненниками музею, який розташувався на території мечеті Отузу, стали Леман Усеїнов і Гульнара Аппазова. Протягом багатьох місяців була пророблена кропітка робота, відремонтовано приміщення, проведено збір різних експонатів, більшість з яких передано із сімейних архівів уродженців села в дар музею. Видавничий дім «Тезіс» також подарував Отузькому музею 30 відновлених старовинних фотографій, які були використані при написанні книги про дане село.

«Це великий внесок у збереження і розвиток історії нашого народу, а також численних сіл, більшу частину з яких, на жаль, вже не відновити, – сказав у своєму виступі глава Меджлісу, який також був присутній на відкритті музею. Але попереду ще чимало роботи, в якій необхідно звернути особливу увагу на створення концепції музею». Голова Меджлісу порадив систематизувати експонати музею за напрямками, згідно хронології подій в історії села та його жителів.