Меню

У Меджлісі відбулася зустріч Мустафи Джемілєва з чеськими дисидентами

01 Квітня 2013
У Меджлісі відбулася зустріч Мустафи Джемілєва з чеськими дисидентами

1 квітня 2013 року в офісі Меджлісу кримськотатарського народу пройшла зустріч Голови Мустафи Джемілєва з відомими чеськими дисидентами – Іржі Навотним, в минулому радником Президента Чехії Вацлава Гавела, і Павлом Робічек, які відвідали Крим разом зі своїми дружинами Мартою Навотни і Ярмілою Робічек.

У зустрічі також брав участь радник з питань політики посольства Чеської Республіки в Україні Любаш Весели. Меджліс представляли голова відділу зовнішніх зв’язків Алі Хамзін і глава секретаріату Заїр Смедляєв.

«Я приїхав до Криму вперше, і мені завжди була цікава історія не тільки України, але і кримських татар, і я дуже радий, що зараз з’явилася така можливість зустрітися з такою легендарною особистістю в радянському правозахисному русі, як Ви», – сказав Іржі Навотни, звертаючись до Мустафи Джемілєва.

У ході бесіди відбувся обмін думками щодо політичної ситуації в Україні та Криму. Мустафа Джемілєв звернув увагу на складну ситуацію на півострові, коли влада України здійснює зусилля по внесенню розколу в середовище кримських татар. Як не дивно, вона вважає за краще будувати взаємини з такими кримськотатарськими організаціями, які не маючи авторитету серед народу, в серпні 2008 року, під час війни на Кавказі, відкрито зверталися до Російського керівництва з проханням врятувати і кримськотатарський народ від українського геноциду.

Але незалежно від усіх цих та інших складних процесів в Україні, усвідомлення українським суспільством себе як частини Європи затверджується. Особливо було підкреслено, що кримськотатарський народ – традиційна сила в Криму, яка однозначно є прихильником інтеграції України до Європейського Союзу. «Ми б хотіли, щоб Україна була прийнята до Євросоюзу. Ми прагнемо цього», – сказав Мустафа Джемілєв.

У ході зустрічі було порушено і питання виборів Курултаю кримськотатарського народу. Гостей з Чехії цікавило те, як вони проходять, хто бере участь у цих виборах. Вони відзначили демократичність цього процесу, що дає всі підстави вважати Меджліс кримськотатарського народу його представницьким органом