Меню

У Меджлісі відбулася зустріч із делегатами Латвії

13 Червня 2024
У Меджлісі відбулася зустріч із делегатами Латвії

Меджліс кримськотатарського народу відвідали Надзвичайний та Повноважний Посол  Латвії в Україні Ілгварс КЛАВА та радники Голови Сейму Латвії із закордонних справ та з питань стратегічного управління Юріс ПЕКАЛІС і Едгарс ПУДЗІС.

Зі сторони Меджлісу виступили лідер кримськотатарського народу, народний депутат України Мустафа ДЖЕМІЛЄВ, Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат ЧУБАРОВ, заступник Голови Меджлісу Ільмі УМЕРОВ, члени Меджлісу Абмеджит СУЛЕЙМАНОВ і Ескендер БАРІЄВ.

На зустрічі обговорили реінтеграцію Криму після звільнення від російських окупантів. Іноземні учасники висловились на підтримку розгляду цього питання під час парламентського саміту Кримської платформи навесні 2024 року у Ризі (Латвія).

Представники Меджлісу кримськотатарського народу детально виклали бачення щодо трансформації автономного статусу Криму в національно-територіальну автономію на основі реалізації корінним кримськотатарським народом права на самовизначення у складі Української держави.

Відбувся також обмін думками з питань деколонізації Криму, у тому числі невідворотності правових заходів, необхідних для усунення наслідків штучної зміни демографічного та етнічного складу населення Криму в період російської окупації.

Меджлісом кримськотатарського народу озвучено ініціативу проведення додаткового заходу в рамках парламентського саміту Кримської платформи. На ньому мають розглянутись питання майбутнього звільненого Криму та створення правових умов для збереження та розвитку корінних народів.