У Києві презентували правозахисний проєкт «Справжні в’язні Путіна. Політичні в’язні поневолених народів»

15 Листопада 2024
У Києві презентували правозахисний проєкт «Справжні в’язні Путіна. Політичні в’язні поневолених народів»

Фото Антиімперський Блок Народів

У Києві Антиімперський Блок Народів представив міжнародний правозахисний проєкт «Справжні в’язні Путіна. Політичні в’язні поневолених народів», мета якого — розповісти про політичних ув’язнених, які стали жертвами російських репресій через спротив путінській диктатурі. 

— Це активісти, правозахисники та борці за незалежність своїх народів, яких переслідує путінський режим. Кожен із них заплатив за свої переконання втратою волі. Виставка показує реальні історії боротьби за правду та справедливість, які не залишать байдужими. Їхні імена повинні звучати по всьому світу, щоб ніхто не забув про цю несправедливість. Ми повинні підтримати політичних в’язнів і боротися за їхнє звільнення!, — наголошують організатори.

На презентації проєкту виступив заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелял та наголосив на тому, що політвʼязні потребують постійної допомоги.

— Політвʼязні потребують нашої звичайної, людської уваги: листування, передачки, побачення з рідними. Багатьох людей, зокрема наших кримських політвʼязнів, з Херсона та Луганщини відвозять дуже далеко, це тисячі кілометрів, подолати які рідним потрібні просто гроші і знання з логістики, як можна це зробити, — наголосив заступник голови Меджлісу.

Під час презентації буде представили однойменну тематичну виставку, в основі якої — десять історій політичних в’язнів — активістів національно-визвольних рухів поневолених народів, а також історії двох кримськотатарських політв’язнів.

— Вони всі розраховують на Україну, тому що Україна сьогодні демонструє приклад того, як боротися проти імперії, як не схиляти голови, а брати зброю до рук та боротися не тільки за власну свободу, а надавати надію поневоленим народам. У нас спільний ворог, і нам треба обʼєднати зусилля і з могутніми державами, і з малими народами, поневоленими народами, які також можуть допомогти нам завтра забезпечити нормального сусіда. Ми маємо працювати над тим, щоб у Росії були такі здорові сили, які потім забезпечать нам гарантії того, що не буде більше нападів, агресії. Як це буде — залежить від нас всіх, — сказав Наріман Джелял.