Меню

У Криму засудили двох українських прикордонників з “Азовсталі”

10 Червня 2024
У Криму засудили двох українських прикордонників з “Азовсталі”

Фото: mvs.gov.ua

Окупаційний “Верховний суд Криму” засудив до 17 років увʼязнення двох українських прикордонників з “Азовсталі”. Іван Терещенко та Василь Дмитрук у 2018 році затримували судно “Норд”.

Як повідомляє Кримська правозахисна група, рішення виніс “суддя” Сергій Погребняк. Перші три роки прикордонники повинні відбути у вʼязниці, потім – у колонії суворого режиму.

Василь Дмитрук – капітан-лейтенант корабля берегової охорони, Іван Терещенко — старший мічман, командир електромеханічної служби на прикордонному кораблі. У 2018 році вони служили на судні Держприкордонслужби України, яке 25 березня затримало в Азовському морі кримське риболовецьке судно “Норд” під прапором Російської Федерації. Іван Терещенко тоді був мотористом, а Василь Дмитрук – капітаном корабля.

16 травня 2022 року обидва потрапили в російський полон після того, як за наказом командира вийшли з “Азовсталі”.

Відомо, що Івана Терещенка відправили спочатку до Оленівки, потім до Горлівки, а вже звідти переправили до СІЗО №2 у Сімферополі. У Криму – як мінімум з 31 серпня 2023 року.

Обох звинуватили у викраденні людини та викраденні судна за події 2018 року у Азовському морі.

Як відомо, 25 березня 2018 року Держприкордонслужба України затримала в акваторії Азовського моря риболовне судно під прапором Росії. Прокуратура АРК порушила кримінальне провадження за фактом виходу судна «Норд» із закритого Києвом порту окупованої Керчі. 30 березня український суд заарештував судно.

Екіпаж «Норда» повернувся до Криму 30 жовтня 2018 року. Окупанти заявили, що обміняли моряків на екіпажі затриманих у Криму українських судів «ЯМК-0041» та «ЯОД 21-05».