Меню

У Криму закликають Туреччину сприяти обміну та звільненню політвʼязнів

18 Січня 2023
У Криму закликають Туреччину сприяти обміну та звільненню політвʼязнів

Громадське об’єднання «Кримська ідея» закликає турецького омбудсмена Шерефа Малкоча сприяти обміну та звільненню кримських політв’язнів і громадян, викрадених на окупованих територіях України. 

– Триетапний план гуманітарних дій, запропонований офісом турецького омбудсмена, має включати заходи, пов’язані з долею цивільних осіб, які на сьогодні є фактично заручниками. Міжнародні інститути прав людини також мають публічно виступити з підтримкою питання необхідності роботи зі звільнення цих людей, – вважають представники «Кримської ідеї».

Як зазначається у зверненні «Кримської ідеї», за її оцінками, лише у Сімферополі міститься від 100 до 150 мирних жителів Херсонської та Запорізької областей, яких викрали і тривалий час утримували у місцях позбавлення волі.

16 січня турецький омбудсмен Шереф Малкоч повідомив, що на зустрічі, де він був присутній, український омбудсмен передав російській стороні список із 800 осіб, а російський омбудсмен передала українському омбудсмену список із 200 осіб. Російські ЗМІ назвали це підготовкою обміну, який може торкнутися загалом 1 тисячі людей.

За даними координаційного штабу України щодо поводження з військовополоненими, у 2022 році з російського полону вдалося звільнити 1596 військових і цивільних українців.