Меню

У Криму викрали кримського татарина, ймовірно, через “підрив” залізниці

19 Травня 2023
У Криму викрали кримського татарина, ймовірно, через “підрив” залізниці

У Кіровському районі Криму невідомі викрали 29-річного кримського татарина Мамбета Асана-Уста. Ймовірно, затримання було пов’язане з «підривом» залізничних колій під Сімферополем 18 травня. Про це повідомляє «Кримська солідарність».

– Стояла біла «Веста» біля дороги, повністю тонована. Ця машина рушила за ним, потім вона обігнала в бік Кіровського, після Журавок почала пригальмовувати, повільно їхала перед його машиною. Назустріч до нього приїхали співробітники Дорожньо-постової служби та відвезли у відділ поліції – перевірити документи нібито по базах, – розповів правозахисникам родич Мамбета, передають Крим.Реалії.

Співробітники російської ДПС затримали чоловіка близько 20.00. На зв’язок Асан-Уста вийшов лише вночі – він повідомив, що був у невідомій будівлі в Сімферополі, куди його доставили з мішком на голові. Стверджується, що кримчанина змушували підписати свідчення та допитували про підрив залізниці в районі села Чистеньке.

За його словами, виходячи з відділення поліції, на нього накинулися люди в масках – скрутили, зав’язали очі та рот, а потім посадили у мікроавтобус і погрожували.

Невідомі люди питали кримчанина про його місцеперебування у день аварії на залізничних коліях, «стосунках з Україною», обіцяли посадити за «детектор брехні», а також погрожували фізичною розправою. Після допиту чоловіка ще певний час потримали, а потім відвезли на заправку, де його й знайшли.