Меню

У Криму продовжуються російські репресії – Барієв

18 Жовтня 2023
У Криму продовжуються російські репресії – Барієв

Окупаційна влада Російської Федерації продовжує репресії на території Криму — проводить затримання, обшуки, допити та арешти. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів голова Кримськотатарського ресурсного центру Ескендер Барієв.

“За дев’ять місяців 2023 року Кримськотатарським ресурсним центром було зафіксовано 154 затримання, 57 обшуків, 165 допитів, 182 арешти, (122 з них щодо представників кримськотатарського народу), 226 порушень права на справедливий суд, 40 порушень права на здоров’я, 57 етапувань. Тобто ми бачимо, що процеси репресій тривають. І порівняно з попередніми роками, за цей період вони не сильно відрізняються. Йдеться про те, що системна машина репресій працює. Це свідчить про те, що вони в кожному потенційному представнику корінного народу і проукраїнськи налаштованому громадянинові бачать диверсанта. З 2022 року до сьогодні було зафіксовано 60 адміністративних покарань за так звану дискредитацію російської армії і 10 кримінальних покарань”, — сказав він.

На настрої населення Криму також впливають і вибухи, які відбуваються на півострові. Окупаційна влада змушена вигадувати різні виправдання і неправдиві історії, щоб не викликати паніки серед громадян, зазначив Барієв.

“За останні 2,5 місяці дійсно були вибухи в Криму, і вони були точковими. Вони знищили низку стратегічних і військових об’єктів Російської Федерації на території Криму. Росіяни використовують кілька способів приховування вибухів: вони кажуть про якісь навчання, створюють димові завіси, особливо в Севастополі та в Керчі, кажуть про те, що це заплановані ліквідації зброї з часів Другої світової війни, а також кажуть, що вони підривають ті аварійні споруди, яких потрібно позбуватися. Тобто таким чином намагаються заспокоїти людей, що це не атаки й що протиповітряна оборона Російської Федерації працює ефективно”, — констатував він.