Меню

У Криму продовжують відбирати землі українців

12 Лютого 2024
У Криму продовжують відбирати землі українців

Окупаційна влада продовжує відбирати землю в українців у Криму. Станом на 1 січня 2024 року кількість земельних ділянок у власності іноземних громадян зменшилась до 5 077, хоча ще станом на квітень 2023 року таких ділянок налічувалося 5 803 одиниці.

Про це повідомляє Регіональний центр прав людини з посилання на данні окупаційного “Госкомрегистру Республики Крым”, передає Суспільне.

Зазначається, що півострові продовжує діяти Указ Путіна № 201, за яким більшу його частину віднесено до так званої “прикордонної території РФ”, на якій іноземним громадянам, тобто українцям в тому числі, заборонено бути власниками земельних ділянок.

“За останні 9 місяців стало додатково відомо про позбавлення права власності ще 726 громадян або ж про отримання ними російських паспортів як альтернативного способу захисту. А з моменту ухвалення Указу № 201 в 2020 році окупанти відібрали загалом 6 495 ділянок з 11 572 наявних на той час (без врахування Севастополя)”, — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що окупаційні суди ухвалили вже тисячі рішень про продаж ділянок на публічних торгах, а отже кількість українських власників буде стрімко зменшуватись протягом кількох наступних років.

Нагадаємо, у 2023 році Регіональний центр прав людини задокументував сотні таких випадків позбавлення права власності громадян України в Криму на підставі путінського указу. Зібрані дані передані та долучені до матеріалів кримінального провадження Служби безпеки України під процесуальним керівництвом Прокуратури АР Крим та м. Севастополь.