Меню

У Криму катували людину через пошук депортованих українських дітей

16 Жовтня 2023
У Криму катували людину через пошук депортованих українських дітей

У Криму затримали і катували людину, яка намагалася дізнатися про місцезнаходження вивезених українських дітей. Про це на конференції з людського виміру ОБСЄ розповіла Катерина Рашевська із громадської організації «Регіональний центр з прав людини», передає кореспондент Крим.Реалії. 

За її інформацією, після цього громадські діячі ухвалили рішення, що не збиратимуть такі відомості на території півострова, оскільки це дуже небезпечно для тих, хто готовий допомагати у пошуках. Водночас, за словами Рашевської, багато даних публікують російські пропагандисти, що допомагає скласти уявлення про кількість дітей та особливості їхнього насильницького переміщення. Втім, у низці випадків, російська влада згодом змінює дані дітей, щоб їх неможливо було відшукати. 

Загалом, за даними правозахисників, ідентифіковано 19546 українських дітей у статусі насильно депортованих на російську та білоруську територію. За півтора року з початку повномасштабної війни вдалося повернути близько 300 дітей. За розрахунками експертів, якщо такі темпи збережуться, останніх із жертв вдасться повернути приблизно через 80 років.