Меню

Ситуація жахлива – Чубаров про перетин російського кордону

28 Вересня 2022
Ситуація жахлива – Чубаров про перетин російського кордону

Ситуація на кордонах росії з різними країнами, на територію яких намагаються перебратися громадяни України – мешканці окупованого Криму, що уникають примусової мобілізації в російську армію, жахлива. Про це заявив голова Меджлісу Рефат Чубаров.

– Найбільш катастрофічна ситуація на російсько-грузинському кордоні, на якому грузинська сторона не дозволяє в’їзд до Грузії громадянам України – мешканцям тимчасово окупованого Криму на підставі формальних невідповідностей. На російсько-грузинському кордоні очікують переходу десятки сімей із Криму, у більшості з яких є малолітні діти, – наголосив Чубаров.

За його словами, жахливі побори на російській стороні (від 2 тисяч доларів США за автомашину) на переходах через російсько-казахстанський кордон. Сім’ї, у багатьох з яких є малолітні діти, цілодобово сплять у машинах.

Жорсткими стали вимоги до документів громадян України – мешканців тимчасово окупованого Криму з боку міграційних служб Латвії, Литви, Польщі.

Голова Меджлісу розповів, що з кожною годиною збільшується кількість осіб із громадян України – жителів Криму, яким відмовляють у в’їзді на територію зазначених країн. На кордонах Польщі, Латвії, Литви, Естонії зі сторони Білорусі та рф розгортаються жахливі людські трагедії.

– В одній із кримськотатарських сімей, не допущених польськими прикордонниками на територію Польщі та вигнаних назад до росії (Калінінград), ФСБ Росії заарештовано дорослих членів сім’ї, яких звинувачено у тероризмі, – заявив Чубаров.

Є й інша група вкрай актуальних проблем, які потребують термінового вирішення. Це питання, що пов’язані з документуванням громадян України-мешканців тимчасово окупованого Криму консульськими службами у країні перебування; з умовами та правовим статусом перебування в країні в’їзду; з наявністю нових загроз та викликів для громадян України – мешканців Криму тощо.

– На жаль, одних лише зусиль Посольств та консульських установ України за кордоном, зокрема у зазначених вище країнах (за що їм особлива подяка), є вкрай недостатньо. Потрібні термінові спільні рішення на рівні Уряду України та Урядів держав, на територію яких в’їжджають громадяни України – жителі Криму, – наголосив Чубаров.

Координаційний центр Меджлісу кримськотатарського народу з гуманітарних питань, який протягом усіх цих днів у режимі 24/7 взаємодіє з тисячами громадян України, які потребують негайної допомоги у перетині ними кордонів з метою уникнення примусової мобілізації до російської армії, закликає до термінового створення під егідою МЗС України міжвідомчої Групи для оперативного розгляду різних проблем, що виникають у ситуації, що складається, та підготовки необхідних рішень.