«Створення КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО КУЛЬТУРНОГО ЦЕНТРУ – це загальнонаціональна справа , але є деякі досить вперті шовіністичні сили, що перешкоджають його будівництву», – переконаний Різа Шевкієв
11 вересня 2013 року відбулася зустріч керівництва Меджлісу кримськотатарського народу з представниками засобів масової інформації , творчих спілок , істориками на тему «Про цілеспрямовані спроби фальсифікації історії Криму і завдання захисту історичної правди».
Присутній на зустрічі генеральний директор БО «ФОНД «КРИМ» Різа Шевкієв у своєму виступі зазначив , що послідовні спроби фальсифікації історії Криму змушують зробити висновки , що «або чекати , поки «хтось» створить свою історію без нашої участі або брати участь у її створенні самостійно». Одним із прикладів тенденційної політики навмисних спотворень і вигадок історичних фактів , Р.Шевкієв озвучив ситуацію навколо будівництва першого великого КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО КУЛЬТУРНОГО ЦЕНТРУ в Україні , замість нежитлової будівлі по вул. Карла Маркса , 25 , викупленої БО ” ФОНД” КРИМ “в 2009 році.
Генеральний директор БО «ФОНД «КРИМ» Різа Шевкієв , посилаючись на офіційні відповіді з Рескомітету АРК з охорони культурної спадщини , звернув увагу учасників зустрічі , що до викупу , вищевказана будівля не включалася ні до Переліку об’єктів культурної спадщини , що формується місцевими органами охорони культурної спадщини згідно частини 2 статті 14 Закону України «Про охорону культурної спадщини» , ні до списків (переліків) історії та культури відповідно до Закону УРСР «Про охорону і використання пам’яток історії та культури».
Крім того , як пояснив Р. Шевкієв , будівля була офіційно визнана аварійним , загрозливим обвалом , що не підлягає відновленню.
Але офіційно аргументована позиція республіканських відомств була поставлена під сумнів якимось «Російським жіночим клубом» , члени якого за активної участі колишніх депутатів почали мусолити тему , що будівля по вул. К.Маркса, 25 нібито є будинком Арендта . «Активісти громадської організації, яка раптово виникла, випустили з уваги, що цей будинок по вул. К. Маркса, 25 був побудований вже після смерті планериста Арендта , а пам’яткою місцевого і національного значення визнано будівлю «садиба Арендта» по вул. К.Лібкнехта , 14 у м. Сімферополі» , – зауважив гендиректор БО« ФОНД «КРИМ».
Різа Шевкієв переконаний , що «клубні дії» громадських організацій виявилися недостатніми і голова «РЖК» навесні 2013 року реєструє , знову-ж під своїм головуванням , ГО « … захисту пам’ятників … »
«Вже в серпні 2013 року це товариство розсилає свої повідомлення з сумнівною копією наказу Мінкультури України від 14.08.2013 р. № 757 «Про внесення об’єктів культурної спадщини до Державного реєстру нерухомих пам’яток України» , в той час Рескомітет АРК з охорони культурної спадщини визнав , що вказана копія наказу Мінкультури України не відповідає показникам , встановленим інструкцією з діловодства , затвердженої Міністерством культури України , – продовжив Р.Шевкієв . – Але незважаючи на це , Рескомітет АРК з охорони культурної спадщини , все ж посилаючись на факсограму наказу Мінкультури України , отриману по електронній пошті , спішно вимагає укладення охоронного договору на будівлю по вул. Карла Маркса , 25 у м. Сімферополі , вказуючи на включення до Державного реєстру нерухомих пам’яток України . Наше письмове звернення до Мінкультури України від 21 серпня поточного року з проханням щодо запобігання можливої фальсифікації історичних документів , залишається поки без відповіді» .
За словами Р.Шевкієва , міськрада Сімферополя , також посилаючись на копію наказу Мінкультури України , надану «Товариством захисту та збереження культурної спадщини» , направляє до БО «ФОНД «КРИМ» листа про зміну параметрів реконструкції будівлі по вул. К.Маркса , 25.
Р.Шевкієв не виключає , що вищевказані «копії та постанови» спрямовані не тільки для перешкоди будівництва КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО КУЛЬТУРНОГО ЦЕНТРУ , але можна говорити і про певну замовну дію можновладців. Він нагадав учасникам зустрічі, хто першим ініціював заборону щодо зведення 9-ти поверхового будинку.
«Згадайте , хто з депутатів вимагав забрати цей об’єкт через існуюче там звалище сміття городян на об’єкті , чим пояснити халатне мовчання Мінкультури АРК , – повідомив Р.Шевкієв . – Зауважте , з яким завзяттям чиновники від держави взялися виконувати «повідомлення» однією з тисяч існуючих громадських організацій , про яку раніше ніхто з кримської громадськості і не чув» .
Резюмуючи інформацію про напружену ситуацію , що склалася навколо будівництва КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО КУЛЬТУРНОГО ЦЕНТРУ , гендиректор БО «ФОНД «КРИМ» порекомендував ЗМІ, як «5-й гілці влади», провести своє незалежне журналістське розслідування і прояснити бездоказові аргументи «псевдопатріотів історичної справедливості» про приналежність будівлі по вул. К.Маркса, 25 сім’ї Арендтів – Ребець .
«Ми все частіше стаємо свідками знищення будь-яких проявів щодо відродження кримськотатарської національної культури і багатьох інших сфер , фальсифікації історичних документів і в цілому історії корінного народу Криму» , – переконаний Р.Шевкієв .